banner153
26 Ekim 2020 Pazartesi

HESAP TUTMADI

Hes Kablo Kayserispor’da sezon başında lig için yapılan hesaplar geride kalan 3 haftalık süreçte tutmadı. Gelecek haftalar için ise şuana kadar oynanan futbol başta olmak üzere alınan kararlar endişe verici durumda.

29 Eylül 2020 Salı 07:15
Bu haber 490 kez okundu
HESAP TUTMADI
Haberici -->

Hes Kablo Kayserispor’da sezon başında lig için yapılan hesaplar geride kalan 3 haftalık süreçte tutmadı. Gelecek haftalar için ise şuana kadar oynanan futbol başta olmak üzere alınan kararlar endişe verici durumda.

Kayserispor geçen sezon takım kadrosunu güçlendirmek için önemli transferler yapmış ama ligde istediği başarılı elde edemeyince küme düşmüştü.

BİR FIRSAT OLDU

Kayserispor ligdeki diğer iki takım gibi küme düştü. Ancak pandemi nedeniyle gerek Türkiye Futbol Federasyonu gerekse bakanlığın aldığı karar ile küme düşme kaldırıldı. Bu anlamda Kayserispor yaşadığı ekonomik sıkıntılarla birlikte adeta alt liglerde kaybolup gidecekti. Ancak bu karar fırsata dönüşte ve Kayserispor’un önünü açtı. Gerek ligde kalması gerekse borçlarını ödeme noktasında iyi bir imkan yakalandı.

TEKRAR MI EDİYOR?

Kayserispor’un geçen sezon yaşadığı sıkıntıların aynen tekrar ettiği yönünde düşüncede var. Lige galibiyetle başlamış olan Kayserispor’un, sonraki iki haftada ortaya koyduğu futbol ve aldığı sonuçlar sıkıntı oluşturdu. Oysa ligde orta sıralarda oynayacak ve başarılı sonuçlar alacak bir kadro oluşturulmuş ve bu yönde hedefler konulmuştu. Şuan ki gidişat ise bu başarı çizgisine ulaşmayı zorlaştırıyor.

YENİLER DÜŞÜNDÜRÜYOR

Geçen sezon transferde yapılan hatalar, yeni transferlerden istenilen verimlerin haftalarca alınamaması takıma ligin ikinci yarısında çok sayıda transfer yapılmasına neden oldu. 3 haftalık süreçte yeni transferlerle ilgili konuşmak erken olacak ama takıma önemli katkı sağlayacağı düşünülen oyuncuların istenilen performansı gösterememesi düşündürüyor.

ÖNLEM ALINACAK MI?

Kayserispor’da son iki haftada skordan öte oynanan futbol ve sonucu etkileyecek ataklarında tam anlamıyla yapılamaması sıkıntı olduğunu gösteriyor. Teknik Direktör Bayram Bektaş, iki haftalık dilimde eleştiri oklarının hedefindeki isim oldu. Özellikle kadro tercihi bu eleştirilerin en başında yer alıyor. Şuana kadar yapılan açıklamalarda gerekli adımların atılacağı yönünde idi. Ama bu adımlar nedir yada neler yapılacağı konusu halen merakla bekleniyor.

ATTAMAH BİLE FARK ETTİ

Kayserispor’un yeni transferlerinden birisi olan Joseph Attamah, ilk maçta alınan galibiyet sonraki maçlardaki yenilgi ile ilgili tespiti dikkat çekici idi. Attamah, ilk maçta takımın eski oyuncularının oynadığı, birbirlerini tanıdığı ve galibiyet aldıklarına işaret etti. Diğer maçlarda yeni transferlerin oynadığını ve zamanla bu kadronun başarılı olacağını ifade ederek, oyuncuların birbirlerini tanıdıkça başarılı sonuçlar alınacağına işaret etti. Ancak bu sürecin ne kadar devam edeceği bilinmediği gibi ilk haftalarda alınacak mağlubiyetler takım içinde huzurun bozulmasına neden olacak.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157