banner87
18 Eylül 2019 Çarşamba

İMZALAR ATILACAK

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, TFF Başkanı olan Nihat Özdemir’i yeni görevinden dolayı tebrik etti

08 Haziran 2019 Cumartesi 10:15
Bu haber 298 kez okundu
İMZALAR ATILACAK
Haberici -->
Futbol kulüplerine derin nefes aldıracak olan borçlarının yapılanmasıyla ilgili bankaların vereceği destek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Bankalar Birliği ve Kulüpler Birliği arasındaki imza 15 Haziran’da atılacağı öğrenildi. Kulüpler, bu imzaya göre planlama yapmaya hazırlanıyor.

Özellikle Spor Toto Süper Lig’deki bütün kulüpler ve daha çok borcu bulunan 4 büyük kulübün beklediği borçların yapılandırılmasıyla ilgili süreçte yeni bir döneme giriliyor.

Türk futbolu için hayati önem taşıyan kulüplerin borçlarının bankalar aracılıyla yapılandırılması konusunda süreçte imzalar kalmış, bunun içinde Türkiye Futbol Federasyonunun Olağan Seçimli Genel Kurulu bekleniyordu.

Geçen hafta yapılan genel kurulla birlikte TFF’nin yeni yönetim kurulu başkanlığı görevine Nihat Özdemir getirildi. Tek liste olarak aday olan Özdemir, seçimde büyük bir oy alarak yeni başkan olduktan sonra kulüplerin gözleri de TFF ile diğer kurumlar arasında borçların yapılandırılması konusunda imzaya çevrildi.

Haziran sonuna kadar TFF, Bankalar Birliği ve Kulüpler Birliği, kulüplerin borçlarının yapılandırılması konusunda orta bir yol belirlemesi ve imza altına alması bekleniyordu. Bu sürecin daha erkene çekildiği ve orta yol haritasının tamamlandığı ve 15 Haziran tarihinde imzaların atılacağı ileri sürülüyor.

Birçok kulübün yeni sezon için planlama yapması, borçlarını yapılandırması ve yeni sezon için transfer gerçekleştirebilmesi adına bu imza büyük önem taşıyor. Kayserispor cephesinin de merakla beklediği ve yakından takip ettiği imzaların 15 Haziran tarihinde atılmasıyla birlikte kulüplerin hemen borçlarını yapılandıracakları öğrenildi.

Kayserispor kulübünün bu konuda imzaların atılmasıyla ilgili sürecin gerçekleşmesi durumunda yeni adımlar atacağı ve bazı yeni kararlar alarak borç yükünden yapılandırma şekliyle kurtulup, yeni sezon planlaması yapması bekleniyor.

 

BAŞKAN TEBRİK ETTİ

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, TFF Başkanı olan Nihat Özdemir’i yeni görevinden dolayı tebrik etmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Nihat Özdemir ile kısa süreli bir görüşme gerçekleştiren Başkan Bedir, Özdemir ve yönetim kurulunu tebrik ederek başarı dileklerinde bulunmuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV