banner87
22 Mayıs 2019 Çarşamba

İNCE ELİYOR SIK DOKUYOR

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takıma yapılacak takviye oyuncu konusunda acele etmiyor.

01 Haziran 2018 Cuma 03:42
Bu haber 884 kez okundu
İNCE ELİYOR SIK DOKUYOR
Haberici -->
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takıma yapılacak takviye oyuncu konusunda acele etmiyor. İnce eleyip sık dokuyan Sağlam, takım kadrosunun yüzde 70’lik bölümünün olduğunu sadece önemli birkaç takviye yapmaları gerektiğini ifade etti.

Spor Toto Süper Lig’de önümüzdeki sezon için çalışmalarına teknik direktör değişimi ile başlayan Kayserispor, transfer konusunda nokta atışı oyuncuları kadrosuna dahil etmek istiyor. Bu yönde yapılan çalışmalar da 4 futbolcu belirlenmiş ve iki futbolcu ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandığı açıklanmıştı. Futbolcularla ilgili önümüzdeki haftalarda sözleşme imzalanması beklenirken, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın açıklamalarına göre, takım kadrosunda çok büyük değişikliğe gidilmeyecek.

Kulüp yönetimi de bu yönde sözleşmesi biten, kiralık olarak gelen ve geri dönmeye hazırlanan ve istenilen performans alınamayan oyunculara yeni teklifler sunulmaya başlandı.

Takım için nokta atışı, birebir katkı sağlayacak oyuncu transferi konusunda değerlendirmelerde bulunan Ertuğrul Sağlam, takım kadrosunun yüzde 70’lik bölümünün var olduğunu, ana kadroda bir değişikliğin söz konusu olmayacağını, bazı bölgeler için oyuncu transferinin yeterli olacağını açıkladı.

Yönetimle yaptığı görüşmede de Sağlam, mevcut kadrodaki oyuncularla ilgili olarak mümkün olduğunca hepsiyle devam edilmesi, bazı oyuncularla yol ayrılığı sonrasında birkaç önemli takviyenin gerekliliğine de dikkat çektiği öğrenildi.

Kayserispor, takımda 30 Haziran 2018 tarihine kadar kiralık olarak sözleşmesi devam eden ve ülkelerine giden yabancı oyuncularla ilgili girişimde bulunduğu ifade ediliyor. Bazı oyuncuların, sezon bitmesine karşın kulüpten kendilerine bir teklif gelmemesi üzerine geri dönmeyecekleri, eski takımlarına gittikleri yönünde değerlendirmelerde bulunulmuştu. Futbolcular, eski takımları ile görüşmeye başladığı öğrenilmişti.

Ertuğrul Sağlam’ın transfer raporu ile birlikte şekillenmeye başlayan kadroda mevcut oyuncuların durması, kadronun korunması yönünde talebi olduğu öğrenildi.

Bu yönüyle yönetim, kiralık oyuncularla ve kulüpleriyle görüşmeler yapacak. İlk etapta Badji, Erkan Kaş, Amorim’de dahil bu oyuncuların kadroda kalması istenecek.

Bu gelişmeler üzerine Ertuğrul Sağlam’ın transfer çalışmasında ince eleyip sık dokuduğunu, mevcut kadroyu koruyarak gelecek sezon için yeni bir takımla yola çıkmanın sakıncalarını dile getirdiği öğrenildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV