banner153
27 Eylül 2020 Pazar

İŞLERİ ZOR…

Hes Kablo Kayserispor Kulübünün yeni sezon hazırlıkları başladı ancak yönetimi ve teknik heyeti bekleyen birçok sorun var. Başkan Berna Gözbaşı ile Teknik Direktör Bayram Bektaş adına sürecin çok zor geçeceği değerlendiriliyor.

12 Ağustos 2020 Çarşamba 07:14
Bu haber 418 kez okundu
İŞLERİ ZOR…
Haberici -->

Hes Kablo Kayserispor Kulübünün yeni sezon hazırlıkları başladı ancak yönetimi ve teknik heyeti bekleyen birçok sorun var. Başkan Berna Gözbaşı ile Teknik Direktör Bayram Bektaş adına sürecin çok zor geçeceği değerlendiriliyor.

Kayserispor küme düştü ancak bakanlık ve federasyonun aldığı karar sonrasında ligde kaldı. Sarı-kırmızılı takım için bir şans olarak nitelendirilen bu süreçte, kulübün borçlarından kurtularak yeni ve sıkıntısız bir süreç yaşaması değerlendiriliyor. Ancak bu iş o kadar da kolay olmayacak gibi.

BAŞKAN TEK TEK SIRALADI

Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, kulüp olarak kendileri ile ilgili yaşanan sıkıntılı süreci tek tek sıraladı. Bir oyuncunun alacağından dolayı kulübün transfer tahtasının kapalı olduğunu ve bu hafta açtıracaklarını ifade ederek, önümüzdeki süreçte buna benzer birçok sorunun kendilerini beklediğini ve nasıl bir adım atılacağı ile ilgili olarak sürecin belli olduğunu ifade etti. Başkan, şimdiye kadar kulübe en büyük maddi ve manevi desteği veren başkanın kendisi olduğunu ama takımın borçları ile ilgili sorunların aşılmasının kulüp yönetiminin tek başına çözebileceği bir durum olmadığını dile getirdi.

ÖNCELİK LİG HAZIRLIĞI

Kayserispor’un geleceği ile ilgili yapılan toplantıda bazı değerlendirmeler oldu. Kulüp yönetimi, ana spansorlarla birlikte şehrin yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda şirketleşme ön plana çıktı. Ancak şirketleşme ile ilgili süreç ise lig hazırlığı, transferler yapıldıktan sonra değerlendirilecek. Şirketleşmenin başkan olarak kendisini zor durumda bırakacağını ama Kayserispor için bunun şart olduğunu aktaran Başkan Gözbaşı, en azından şirketleşme ile birlikte her başkanın kendi dönemi ile ilgili hesap vermesi adına kulübün geleceği için iyi olacağını dile getirdi. Kendisinin buna da hazır olduğunu ifade etti.

BEKTAŞ KONUŞACAK

Kayserispor’un yeni teknik direktörü Bayram Bektaş’ın işi de çok kolay olmayacak. Öncelikli olarak sözleşmesi devam eden ve takımdan ayrılmak isteyen oyuncularla ilgili yoğun bir süreç yaşayacak gibi. Bektaş, maddi anlamdaki sıkıntısı ve büyük kulüplerinde transfer etmek istediği Mensah ile ilgili ne yapacağını açıkladı. Ancak oyuncunun parasal açıdan rakamın yüksek olması nedeniyle transferi gerçekleşemezse oyuncuyu motive etme, takıma katkı sağlama noktasında ciddi bir emek harcaması gerekecek. Benzer durumun bazı oyuncularda da yaşanması bekleniyor.

Bektaş, takım içinde kendisi için en önemlisinin oyuncunun sadece bedenen değil ruh olarak da takımda olması gerektiğini yoksa başarının gelmeyeceğini idile getirdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157