banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

KADER MAÇI

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, bazı maçlar ve sonuçlarının kulübün geleceği adına büyük önem taşıdığı ve kader maçı olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’den sonra Göztepe maçının da bu anlamda kader maçı olduğuna dikkat çekti.

14 Şubat 2019 Perşembe 10:08
Bu haber 291 kez okundu
KADER MAÇI
Haberici -->

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, bazı maçlar ve sonuçlarının kulübün geleceği adına büyük önem taşıdığı ve kader maçı olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’den sonra Göztepe maçının da bu anlamda kader maçı olduğuna dikkat çekti.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, “Fenerbahçe galibiyetinin taçlanması ve öneminin daha da anlaşılır hale gelmesi için bu hafta sonu kendi evimizde oynayacağımız Göztepe A.Ş maçı da kazanmamız gerekmektedir. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız bunun bilincinde. Alacağımız galibiyet bizi çok rahatlatacak” ifadelerini kullandı.

ÖYLE ÖNEMLİ HALE GELİYOR Kİ

Kulübün resmi internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan İstikbal Bellona Kayserispor Başkanı Erol Bedir, “Her sezon içerisinde, her takım için, puan, prestij ve hedefler açısından çok özel maçlar olur. Bu müsabakalarda alınan sonuçlar sadece, o haftayı değil, ilerideki haftaları hatta sezon sonu planlamaları bile değiştirebilir. Alınacak veya kaybedilecek puanlar öyle önemli hale gelir ki, bu maçlara bazen kader maçı da denebilir. Bu tip maçların kazanılması; sadece yönetimsel tedbirler, teknik adam becerisi ve oyuncuların gayretiyle mümkün olmayabilir. Galibiyet için, taraftar ve şehrin takımlarıyla kenetlenmesi, tribünlerin tıklım tıklım dolması ve maç boyunca yapılacak yoğun tezahüratla, futbolcuların gücüne güç katılması gerekmektedir. Nitekim geçtiğimiz Cuma günü oynadığımız Fenerbahçe maçı böyle kazanıldı” dedi.

BU BAŞARI TAÇLANMASI GEREKİR

“Fenerbahçe galibiyetinin taçlanması ve öneminin daha da anlaşılır hale gelmesi için bu hafta sonu kendi evimizde oynayacağımız maçı da kazanmamız gerekmektedir” diyen Başkan Bedir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“17 Şubat Pazar günü saat 16.00’da Kadir Has Stadında oynayacağımız Göztepe maçı yukarıda izah edilen tariflere uyan ve 3 puan alabilmek için ifade edilen tedbirlerin mutlaka alınması gereken bir maçtır. Süper Lig puan cetvelinde aynı puana sahip iki takımın mücadelesinde kazanan ekip, (diğer maçların sonuçlarıyla birlikte) alt sıralardan büyük oranda kopacak ve daha yukarılar için hedef belirleyecektir. Arzumuz; galip gelip üst sıralar için mücadele edecek takımın Kayserispor olmasıdır.”

ERCİYES’TE YANKILANMASI GEREKİR

Göztepe maçında Kadir Has’ın tamamının dolması ve yapılacak tezahüratların önemine dikkat çeken Bedir, “Buradaki destek Erciyes’te yankılanması gerekmektedir. Rakibin kim olduğuna, kadrosuna, eksiklerine bakmaksızın kendi takımımızın güçlü taraflarını ön plana çıkarmalı, hakemin kim olduğuna, şartların ne olduğuna takılmadan, 90 dakikayı galip tamamlamak için, taraftarlar olarak her saniye oyunun içinde olmalıyız. Kadir Has stadını doldurup, maç boyunca küfür ve hakaret içermeyen sloganlarla Kayserisporumuzu desteklediğiniz takdirde, Başkanınız olarak ben, yönetim, teknik heyet ve futbolcularımız bu maçı kazanacağımıza yürekten inanmaktayız. Siz de inanın ve Pazar günü saat 16.00’da vereceğimiz mücadelede bize omuz verin” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV