banner87
17 Haziran 2019 Pazartesi

KAYSERİSPOR TARAFTARI KIZGIN

Kayseri Grup 38 Taraftarlar Derneği, Furkan Özçal ve Ömer Şişmanoğlu'nun Kayserispor'dan ayrılması sonrasında tepkisini dile getirdi. Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma'nın hedef alındığı açıklamada, "Kayserispor'un tek sahibi ve söz hakkı olan Süleyman Hurma, egosunu tatmin etmek için Kayserispor'u zarara uğratmıştır" denildi.

11 Eylül 2012 Salı 16:16
Bu haber 807 kez okundu
KAYSERİSPOR TARAFTARI KIZGIN
Haberici -->
Grup 38 Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Yaldızlı, "Geçmişte bu takımdan koparılan tüm futbolcularda olduğu gibi Furkan ve Ömer Hasan için benzer yöntemler kullanılarak zorlama imza istenmiş ve istenilen sonuç alınmayınca da sözleşmeler karşılıklı feshedilmiştir. Bu fesih sonucu Furkan, alacağına karşılık eline aldığı bonservisiyle Galatasaray'a imza atmıştır. Ve geleceğin yıldızı olarak lanse edilen Furkan, bir kuruş kazandırmadan Kayserispor'dan ayrılmıştır. Bir gazetenin iddiasına göre ise aynı oyuncu için geçen yıl Galatasaray’dan gelen 2.000.000 Euro’luk teklif kulübün maaşlı çalışanı tarafından reddedilerek Kayserispor’un zarar etmesi keyfi davranış sonucu olmuştur. Yani aslında Kayserispor’un tek sahibi ve söz hakkı olan Süleyman Hurma sadece kendi egosunu tatmin için bu takıma zarar vermiştir. Hiç bir kulübün bir futbolcuya devam eden sözleşme süresi içinde baskı kurup zorla imza attırma hakkı olmadığı gibi Kayserispor’un da yoktur. Bu kulübün sözde yönetimi Süleyman Hurma'nın yöntemlerine karşı gelememekte,  transfer sözleşme törenini arka planda dekor olarak izlemeyi kendileri için bir lütuf saymaktadır" dedi.

Yaldızlı açıklamasında, " Bir futbol kulübünden daha ziyade bir ticarethane gibi yönetilmeye çalışılan Kayserispor'da gelinen netice ortada olup başarısızlıkta teknik direktör hedef gösterilmek istenmektedir. Kayserispor’un yönetimi nasıl ki tasarruf hakkını Hurma'ya devretmişse teknik direktörümüz de kendi tasarrufunu Hurma'ya devretmiştir. İşin aslı Süleyman Hurma, her türlü durumdan tek sorumlu kişidir. Takımdaki geçici başarılara nasıl sahiplenip kendini ön plana çıkarıyorsa başarısızlıkta da ön plana çıkmalı ve sorumluluğu almalıydı. Kendisi kenara çekilerek şimşekleri Şota'ya yönlendirmektedir. Şark kurnazlığı yapan Süleyman Hurma işini çok mükemmel yaparak Türkiye piyasasına kendini pazarlamayı başarmış ve şehrimizde basını ve taraftarı bölerek ve birbirine düşürerek işini kolaylaştırmıştır. Sıkıntıya düştüğü zaman şehrin ileri gelenleri tarafından hep sırtı sıvazlanıp destek açıklamaları yapılmış ve aldığı güçle imparatorluk kurmuştur. Bu destek açıklamaları ne için ve hangi başarıya göre yapılmıştır? Ortada bir başarı var da biz mi görmüyoruz? Kulübe para kazandırıldığı söyleniyor. Kasada kaç lira vardır" diye tepkisini dile getirdi.

Yaldızlı, açıklamasının son bölümünde, "Bu taraftar başarı bekliyor. Hiç kimse Kayserispor taraftarını aldatmaya çalışmasın. Kayserispor'daki olanların tamamından Süleyman Hurma sorumludur. Şota'yı hedef olarak görenler yanlış yoldadır. Çünkü o gidince yerine gelecek kişi yine Hurma'nın sözünü dinleyecek ve '' başüstüne!!'' diyecektir. Biz başarının reçetesini biliyoruz. Bu şehrin ve Kayserisporun tek kurtuluşu ve huzurlu olmasının yolu Hurma'nın bu şehirden gitmesiyle mümkündür. Yani taraftar ille de protesto edip istifa edecek birini arıyorsa bu Süleyman Hurma'dır" görüşünü savundu.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV