banner87
22 Şubat 2019 Cuma

MİLLİ SPORCULAR ATAMA İSTİYOR

Ziyarette Ali Doğan, 3 yıl önce kaldırılan başarılı olan milli sporcuların memur olarak atanması hakkının geri verilmesini istedi.

25 Mayıs 2018 Cuma 03:32
Bu haber 478 kez okundu
MİLLİ SPORCULAR ATAMA İSTİYOR
Haberici -->
Dünya Büyükler Muaythai Şampiyonasında büyük erkekler kategorisinde 81 kiloda dünya birincisi olan Kayserili Ali Doğan, derece yapan diğer sporcular Kayseri Gazeteciler cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette Ali Doğan, 3 yıl önce kaldırılan başarılı olan milli sporcuların memur olarak atanması hakkının geri verilmesini istedi.

Meksika’nın Cancun kentinde büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası 10-19 Mayıs 2018 'de yapılan şampiyona da Ali Doğan Dünya’nın en iyi sporcularının yarıştığı elite klas ve 81 kilo büyük erkekler kategorisinde tüm takiplerini yenerek dünya şampiyonu oldu. 120 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada derece yapan sporcular, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyaret etti.

Sporcuları aldıkları başarıdan dolayı tebrik eden Altınkaya, büyük gurur duyduklarını ve Meksika’da alınan bu başarının ülkemiz sporunun gelişmesi adına önemli olduğunu ifade etti. Altınkaya, bu başarının ödüllendirilmesi noktasında da yetkililerin gerekli katkıyı sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

Milli sporcu Ali Doğan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda kilometrelerce uzaklıkta Meksika’da İstiklal Marşını söyleterek Türk bayrağını dalgalandırmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan başta milli takım antrenörü olmak üzere herkese teşekkür etti. Doğan, hedeflerinin bu başarıyı sürdürmek olduğunu belirterek, uzak doğu sporunun 2024 olimpiyatlarında yer alacağını ve hedeflerinin bu olimpiyatlara katılarak madalyalar kazanmak olduğunu ifade etti.

Milli sporcu, 3 yıl öncesine kadar başarılı olan milli sporcuların memur olarak atanmasıyla ilgili tanına hakkın kaldırıldığını belirerek, bu noktada yetkililerin kendisi gibi aynı durumda olan 300’ü aşkın sporcunun beklediği bu atamaların yapılmasını istedi. Bu konuda gerekli çalışmanın yapılacağına inandıkları ifade etti.

Şampiyonada 75 kiloda Mensure Karadayı gümüş madalya büyük erkekler 48 kiloda  Zübeyr Barın, 54 kiloda Sercan Koç, 63.5 kiloda Serdar Koç, 67 kiloda Furkan Semih Karabağ, 71 kiloda Yıldırım Oğuz, 86 kiloda Serdar Yiğit Eroğlu, 91 kiloda Buğra Erdoğan, Büyük Bayanlar 63,5 kiloda Kübra Akbulut, 67 kiloda Bediha Taçyıldız, 75 kiloda Tuğçe Akkuş dünya üçüncüsü olarak bronz madalya almıştı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV