banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

MİLLİ TAKIMA EN İYİLER SEÇİLDİ

Stillerinde en iyileri seçildi

10 Temmuz 2017 Pazartesi 08:10
Bu haber 729 kez okundu
MİLLİ TAKIMA EN İYİLER SEÇİLDİ
Haberici -->

Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarına Ankara’da devam eden İşitme Engelliler Yüzme Milli Takımı, oyunlara 8 kişilik sporcu kadrosuyla katılacak. Milli formayı temsil edecek yüzücüler, stillerinin en iyilerinden oluşuyor.

Samsun Deafylmpics 2017 öncesi çalışmalarını Ankara’da sürdüren milli yüzücülerin kadroya dahil olma süreçleri de Başkent’te gerçekleşti. Olimpiyat öncesi Keçiören’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda en iyi dereceleri elde eden sporcular kadroya girmeye hak kazandı.

İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Koordinatörü Zafer Yüksel, sporcuların performansı ve mental durumlarına değinirken ‘’Çocuklarımızın hepsi gayet iyi ve motive şekilde kendilerini olimpiyat havasına kaptırmış durumdalar. Biz de teknik ekip olarak onlara çalışmalar konusunda yardımcı olup eksiklerimizi tamamlama yoluna gidiyoruz’’ dedi.

Yüzmede milli takımın en önemli avantajlarından biri, işitme engelli antrenör Berra Çetindaş. Eski yüzme milli takım sporcusu olan Çetindaş, sporculuk döneminde duyabilen çalıştırıcılar ve takım arkadaşlarıyla yaşadığı sıkıntıların önüne geçmek için antrenörlüğü seçtiğini söyledi.

Duyan bir antrenörle duymayan sporcu arasında fark bulunduğunu belirten Çetindaş, şöyle konuştu:

“Benim zamanımda hocalar ve sporcular arasındaki iletişim eksikliklerini fark ediyorduk. Çok problem yaşıyorduk. Böyle bir ortamda sadece sporcu değil hoca da iletişim kopukluğu yaşıyor. Antrenörlük diploması alma sebebim de bu oldu. Şu anda antrenörler ve sporcular arasında bir nevi elçilik yapıyorum.’’

20-26 Temmuz tarihleri arasında madalya mücadelesi verecek olan milli takımda şu oyuncular bulunuyor: Meliha Uncu Tosun, Emre Gürsoy, Berna Dikyuva, Emirhan Eroğlu, Reyhan Küçük, Ali Özyalçın, Cihan Sarıoğlu ve Buse Yörükoğlu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV