banner87
22 Şubat 2019 Cuma

MİLLİYETÇİ DUYGULARIM ETKEN OLDU

Ertuğrul Sağlam, İran’ın Tractor Sazi FC takımındaki dönemini değerlendirdi.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 03:44
Bu haber 1608 kez okundu
MİLLİYETÇİ DUYGULARIM ETKEN OLDU
Haberici -->
Kayserispor ile önceki haftalarda sözleşme imzalayarak teknik direktörlük görevine getirilen Ertuğrul Sağlam, İran’ın Tractor Sazi FC takımındaki dönemini değerlendirdi. Sağlam, Tractor Sazi’den gelen teklifi kabul etmesindeki birinci etkenin milliyetçi etken olduğunu ifade etti.

Yeni sezonda Kayserispor’un başarısı için çalışacak olan Ertuğrul Sağlam, kısa süre öncesine kadar İran’ın Tebriz kentinin takımlarından Tractor Sazi takımını çalıştırıyordu. Orada güzel anıları oluştuğunu anlatan Sağlam, Tebriz kentinde yaşayan nüfusunun yüzde 99’unun Türk olduğunu belirtti. Azerbaycan Türkü, Türkiye aşığı olan insanlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk yaşadığını anlatan Sağlam, Tractor Sazi takımının teklifini neden kabul ettiğini de şöyle açıkladı;

“Tebriz’de 2.5 milyonluk nüfus var. Yüzde 99’u da Türk. Soydaşlarımız. Azerbaycan Türkü. Türkçe konuşuyorlar. Türkiye’ye aşıklar. Aşırı bir Türkiye sevgisi var. İran’ın genelinde de 30 milyon Türk var. Ben gittikten sonra İran’da bu kadar Türk nüfusu olduğunu ve Türkiye sevdalısı olduklarını öğrendim. Oraya gidince de bunu öğrendim ve Türkiye sevdalıları olduklarını öğrenince de utandım.”

“Türkiye’deki nüfusun yüzde 95’i de oradaki Türk nüfusundan habersizlerdir” diyen Ertuğrul Sağlam, “Bunları inceledikten sonra birazda milliyetçilik duyguları ile hazır sezon sonuna kadar çalışmayacaksam, 3 yıldır oradan da gelen teklifler karşısında kararımı verdim. O coğrafya ile ilgili birde takımın Asya şampiyonlar liginde, Arap yarımadasıyla alakalı olarak bir merak içerisinde teklife sıcak baktım. Teklifi kabul etmemdeki en önemli etken şu oldu. Gidip orada bu takıma, bu kulübe ve oradaki bizim soydaşlarımıza, vatandaşlarımız diyebiliriz. Aynı ırktan olduğumuz insanlarımıza yardım etmek istedim. Teklifi kabul ettim. Bu beklentiler içinde. Teklifi kabul etmemdeki birinci sırada milliyetçilik duyguları aslında en önemli etkendi. Olmam gerektiğini ve bu insanlara yardım etmek gerektiği kanaati getirmiştim. İyi ki gitmişim. İyi ki oradaki soydaşlarımızla bir olduk. Bu beni çok mutlu etti. Çok iyi dostluklar kurduk. Türkiye sevdalısı, Türkiye aşığı soydaşlarımızla unutulmayacak bir sezon geçirdik” diye konuştu.

Artık Kayserispor için çalışacağını ifade eden Sağlam, sezon için çalışmaya başladıklarını ve önümüzdeki günlerde çalışmalarla ilgili adımlar atacaklarını, Kayserispor’un başarısı için her şey yapacaklarını ifade etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV