banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

OKUL SPORLARINA KAYSERİ DAMGASINI VURDU

Vali Süleyman Kamçı takdir etti

15 Haziran 2017 Perşembe 03:53
Bu haber 1055 kez okundu
 OKUL SPORLARINA KAYSERİ DAMGASINI VURDU
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı, 2016-2017 Yılı Okullar Arası Müsabakalarında takım sporlarında ve ferdi sporlarda Kayseri’nin önemli başarılara imza attığını açıkladı.

Vali Kamçı, Okullar Arası Sportif Müsabakaların toplam 39 branş da yapıldığını ifade ederek, 4 Türkiye Şampiyonası,1 Bölgesel Eleme, 1 Yarı Final, 3 tane Grup Müsabakasının ilimizde yapıldığını belirtti.

Gençlerin hem takım halinde hem de bireysel dalda çok sayıda kupa ve madalya alarak büyük başarıya imza attığını ifade eden Vali Kamçı, sporcularımızın ilimiz spor adına bizlere büyük bir gurur yaşattığını kaydetti.

Okul Takımlarımızın ve ferdi sporcularımızın Türkiye Şampiyonalarına kaldığını ve Türkiye Dereceleri elde ettiğini belirten Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“2016-2017 Yılı Okullar Arası Müsabakalarında Takım Sporlarında Kayseri büyük başarıya imza atmış. 33 okul takımımız Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmış, 2 Türkiye Birinciliği,2 tane Türkiye İkinciliği,4 Türkiye Üçüncülüğü,4 Türkiye Dördüncülüğü,5 tane de Türkiye Beşinciliği kazanmış,16 Okul Takımımız ise Türkiye de ilk 8 takım arasına katılmaya hak kazanmıştır. 2016-2017 Yılı Okullar Arası Müsabakalarda Ferdi Olarak yine büyük başarıya imza atan sporcu öğrencilerimizden 55 sporcu öğrenci Türkiye Şampiyonasına katıldı. 16 Türkiye Birinciliği, 10 tane Türkiye İkinciliği,14 tane Türkiye Üçüncülüğü,2 tane Türkiye Dördüncülüğü,1 tane de Türkiye Beşinciliği kazanmış, 8 Sporcu öğrencimiz ise Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, müsabakalarda önemli dereceler elde eden ve dereceye giren tüm sporcuları tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV