banner87
15 Ekim 2019 Salı

ORADA BASKI YOK

Atila Turan hedeflerini de anlattı

04 Aralık 2017 Pazartesi 07:03
Bu haber 815 kez okundu
 ORADA BASKI YOK
Haberici -->

Kayserispor’un genç yeteneklerinden Atila Turan, Fransa’da altyapıya verilen öneme işaret etti ve alt yapıdaki antrenörlerin çok tecrübeli olduklarını belirtti. Atila Turan, burada hiçbir zaman baskı olmadığını ve antrenörlerin yeteneklerin sergilenmesi, ortaya konulması adına alt yapıda bulunanlara strese sokmadıklarına dikkat çekti.

Atila Turan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Dergisi olan Tam Saha’ya röportaj verdi. Burada önemli açıklamalar yapan oyuncu, Fransa’daki altyapı ile ilgili bilgiler vererek neler yaşadığını anlattı.

Dergide hayatı ile ilgili bilgilere de yer verilirken, Atila Turan en çok idman esnasındaki çalışmanın önemine vurgu yaptı. Afyonlu bir ailenin üç çocuğundan en büyüğü olarak Auxerre'de doğdu. Türkçe ve Fransızcanın yanı sıra çok iyi derecede Portekizce biliyor, İngilizce ve İspanyolcayla da arası iyi. Grenoble'de başlayan kariyerini 18 yaşında Sporting'e giderek büyük bir sıçramayla sürdürmek istedi ama Portekiz macerası hayal kırıklığıyla geçti. Türkiye'de Orduspor'la kendini gösterse de Kasımpaşa'da aradığını bulamadı.

Kendisine Millî Takım'ın kapılarını da açan Kayserispor tecrübesini "hayatının fırsatı" olarak görüyor ve futbola bakışını, "İdman 1.5 saat. Başka ne yapacaksanız o 1.5 saatin dışında yapabilirsiniz. Ama o 1.5 saatlik sürede her şeyinizi vermeniz gerekiyor. Çok şükür iyi para kazanıyor, ailemizi iyi yaşatıyoruz. Bu durumumuza ihanet edemeyiz" diye özetliyor. 
Fransa’daki alt yapı ile ilgili de bilgi veren Atila Turan, şunları söyledi:

“Benim gördüğüm şu; Fransa'daki altyapı antrenörleri çok tecrübeli. Oyuncuların üzerinde baskı oluşturmuyorlar. Bize her zaman, "Yeteneklerinizi sergileyin ve oynadığınız futboldan keyif alın. Mutlaka futbolcu olacağınızı düşünerek kendinizi strese sokmayın" derlerdi. Bunun faydalı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten de oradan çok iyi oyuncular yetişti. İlk aklıma gelen isimler Galatasaray'daki Feghouli, Arsenal'deki OliverGiroud, Marsilya'daki FlorianThauvin. Doğrusunu söylemek gerekirse oradaki tesisleri bizim Riva'daki tesislerimizle karşılaştırmamızın imkânı yok. Hatta şunu söyleyebilirim; ben bu tesis gibisi Fransa'nın hiçbir yerinde görmedim. Ama Grenoble'deki anlayış oyuncunun futboldan zevk alması üzerineydi ve bu konuda da çok başarılıydılar.”

Atila Turan, röportaj, geleceği ile ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ben şu anda Millî Takım'dayım ve daha ötesini düşünmüyorum. Çok mutluyum. Buradaki arkadaşlarımla birlikte Millî Takım'ı daha iyi yerlere taşıyabilmek için çaba harcamamız gerektiğini düşünüyorum. Zaten takım olarak iyi olursak oyuncular olarak da daha iyi yerlere geliriz. Şimdilik tek düşüncem Millî Takım için iyi bir şeyler yapabilmek ve kalıcı olabilmek.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV