banner153
21 Eylül 2020 Pazartesi

RAHAT OLSUNLAR

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, Kayserispor taraftarına çağrıda bulunarak, kulübün en az gidenler kadar kaliteli, maliyeti uygun önemli isimlerin takım kadrosuna dahil edileceğini söyledi. Taşçı, “Taraftarımız rahat olsun” dedi.

21 Haziran 2019 Cuma 09:44
Bu haber 420 kez okundu
RAHAT OLSUNLAR
Haberici -->
İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, Kayserispor taraftarına çağrıda bulunarak, kulübün en az gidenler kadar kaliteli, maliyeti uygun önemli isimlerin takım kadrosuna dahil edileceğini söyledi. Taşçı, “Taraftarımız rahat olsun” dedi.

Spor Toto Süper Liginin sona ermesiyle birlikte Kayserispor cephesinde sözleşmesi sona eren 12 futbolcu arasından bazılarına teklifte bulunulurken, bazı oyuncular için kalması yönünde girişim olmadı. Sarı-kırmızılı kulüp, giden oyuncularla ilgili çok bir açıklama yapmadı ama sözleşmesi biten oyuncuların istediği yönde karar alarak istediği takıma gidebileceklerini dile getirmişti.

Bu girişler ışığında Kayserispor Bernard Mensah ile ilgili önemli bir adım atarak oyuncunun transferini gerçekleştirdi. Bonservis bedeli konusunda kulübüyle anlaşmaya varıldığı açıklanan Mensah, artık Kayserispor’da kiralık değil takımın transfer ederek kadrosuna bonservisi ile birlikte kattığı oyuncu oldu.

Kayserispor, Chery konusunda da girişimlerde bulundu ve kulübüyle görüşmelerini sürdürüyor. Oyuncunun kulübü ile anlaşmanın sağlanması beklenirken, anlaşma olmaması durumunda bu futbolcunun alternatifi ile ilgili girişiminde olacağı ve ismin belli olduğunu açıklanmıştı.

Yaşanan süreçle ilgili açıklamada bulunan Kulüp Basın Sözcüsü Orhan Taşçı, geçen sezon takımın yaşadığı sıkıntılar, transfer yasağı gibi önemli bir cezanın olduğu dönemde ligde kalma başarısı gösterdiklerini ifade etti. Böyle bir süreci her kulübün atlatamayacağını aktaran Taşçı, Kayserispor’un yaşanan bu gelişmelerin tekrarlanmaması için gelecek sezon içinde çok ciddi çalışmaları olduğu, bu çalışmaların genel kurul sonrasında tek tek kamuoyu ile paylaşılacağına dikkat çekti.

22 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan genel kurul sonrasında atılan adımlarla ilgili somut gelişmelerin yaşanacağına dikkat çeken Taşçı, “Takımımızda sözleşmesi biten oyuncular vardı. Onlar sözleşmesi bittiği için serbest kaldı ve istedikleri takımlara gidebilirler. O yönde de gelişmeler oluyor. Biz kulüp olarak gelecek sezon için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önemli çalışmalarımız var. Kimse endişe etmesin. Biz en az giden oyuncularımızın kalitesin de yeni ve önemli isimleri takım kadrosuna kazandıracağız. Bu konuda taraftarımız da endişe duymasın. Transfer komitemiz çok büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Transfer ile ilgili şimdilik duyuramadığımız isimler var. Bunlarla ilgili imzalar atıldığı anda Kayserispor’un önemli isimleri takım kadrosuna kazandırdıklarına şahit olacağız” diye konuştu.

Kayserispor’da olumlu gelişmelerin yaşandığına da dikkat çeken Taşçı, yeni sezonla birlikte Kayserispor tesislerinde, yeni yapılan ve bitmek üzere olan tesislere geçiş yapılacağını belirtti. Mevcut tesislerinde futbol akademisine çevrileceğini belirten Taşçı, Türk futbolunun kurtuluşu için büyük önem taşıyan alt yapı konusunda Kayserispor olarak önemli bir hizmeti vereceklerini sözlerine ekledi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV