banner153
21 Eylül 2020 Pazartesi

ŞEKER’DEN GÜREŞÇİLERE ALTIN

Kayseri Şekersporlu Milli Güreşçiler Avrupa şampiyonası sonrasında Kayseri’ye dönünce Kayseri Şeker Yönetimi tarafından da altın ile ödüllendirildiler

04 Temmuz 2019 Perşembe 07:15
Bu haber 331 kez okundu
ŞEKER’DEN GÜREŞÇİLERE ALTIN
Haberici -->
Kayseri Şekersporlu Milli Güreşçiler Avrupa şampiyonası sonrasında Kayseri’ye dönünce Kayseri Şeker Yönetimi tarafından da altın ile ödüllendirildiler

İspanya’nın Pontevedra kentinde 4 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen Gençler Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 63 kiloda Avrupa Şampiyonu Abdullah Toprak ile 18 Haziran 2019 tarihinde İtalya’nın Faenza kentinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonasında 51 kiloda Avrupa İkincisi olan Milli Güreşçi Barış Erberk Kayseri’ye döndüler.

Milli Güreşçiler Kayseri Şekerspor onursal Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Kayseri Şeker spor Kulüp Başkanı İbrahim Dayı, Şeker spor güreş şube sorumlusu İnanç Kızılyazı ve Güreş Antrenörü Mehmet Turgut ile Siirt İktisas spor Kulüp Başkanı Mehmet Şakir Kayaalp, Siirt İktisas spor Kulüp yöneticilerinden Zeki Eren, Antrenörler Abdulaziz Savuk ve Naim Yıldırım katıldı. Ziyaret esnasında Ak Parti Siirt Milletvekili Osman Ören de telefon ile arayıp güreşçilerin başarılarındaki katkılarından dolayı Başkan Akay’ı tebrik etti.

Milli güreşçiler ve Siirt heyetinin Kayseri Şeker’i ziyaretleri esnasında Şeker-İş Sendikası Genel Balkanı İsa Gök ile Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer de hazır bulundu. Kayseri Şekerspor onursal Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Türk Bayrağını Avrupa semalarında göndere çektiren Milli Güreşçileri tebrik etti ve alınlarından öptü.

Başkan Akay, mili güreşçilerin ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmada, “Mutlu bir gündeyiz şampiyon güreşçilerimizi ağırlıyoruz tabi onlar ile birlikte Siirt İhtisas Kulübünün değerli başkan ve hocaları onlar da buraya kadar zahmet edip geldiler. Böyle bir mutluluğu beraber yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Geçen haftada zaten Sayın Siirt Valimiz bu genç güreşçilerimizi Siirt’e davet etmişti yöneticilerimizle beraber orada onları ağırladılar, ödüllendirdiler.Çünkü bu gençlerimiz Siirt İhtisas Kulübünde güreşe başlamış daha sonra Kayseri Şeker Spor Güreş Takımına transfer olmuş güreşçiler burada ki gerek Siirt’teki hocalarımızın gerekse buradaki hocalarımızın çok önemli emekleri var bunlarda o emekleri heba etmediler, zayi etmediler ve böyle bir başarıya imza attılar. Güreşçilerimiz, Avrupa şampiyonu ve Avrupa 2. olma başarısını gösterdiler. Bu daha bir başlangıç gelecekte ay yıldızlı bayrağımızı dünya minderlerinde daha fazla dalgalandıracaklarına inanıyorum” dedi.

Ziyaret vesilesi ile konuşan Siirt İktisas Kulüp Başkanı Mehmet Şakir Kayaalp,  Kayseri-Siirt arasında kurulan kardeşlik ve gönül birliğinin artarak devam edeceğini belirterek, “Siirt Valimiz Sayın Ali Fuat Atik ve Siirt Milletvekilimiz Sayın Osman Ören’den Kayseri’ye ve siz Kayseri Şeker’in değerli yöneticilerine selam getirdim. Güreşçilerimizin ilk temelleri Siirt İktisas spor kulübümüzde atıldı ama en büyük emeğin Başkan Hüseyin Akay, değerli Kayseri Şeker güreş takımının yönetici ve hocalarınındır. Biz Kayseri Şekerspor ile Siirt İktisas spor kulübünü kardeş kulüp olarak görüyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157