banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

TARİHİNDEN BİHABER

Kayserispor'dan eski başkana büyük ayıp

19 Temmuz 2017 Çarşamba 16:41
Bu haber 2043 kez okundu
 TARİHİNDEN BİHABER
Haberici -->

Kayserispor kulübünde hem skandal hem de büyük bir ayıba imza atıldı. Kulüp başkanlarının fotoğraflarıyla birlikte isimlerinin yer aldığı köşede kulüpte başkanlık yaparak emeği geçmiş Mete Eke’nin fotoğrafı ve ismi yer almadı. Taraftarın büyük tepkisini çeken bu uygulama, skandal ve büyük ayıp olarak yorumlandı. Kulüp tarihinde bir başkanının ismi ve fotoğrafının bulunmaması bazı yorumlarda, kulüp için ‘Tarihinden bihaber’ ifadeleri kullanıldı.

Kayserispor tarafından bir internet sitesine servis edildiği ileri sürülen ve özellikle sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf büyük tepkiye neden oldu. Bazı sosyal paylaşım platformlarında paylaşılan ve ''Vefa'' şeklinde ifade edilen fotoğrafta, bugüne kadar Kayserispor kulübünde başkanlık yapan isimlerin fotoğraflarının yer aldığı bir köşe bulunuyor.

Paylaşımla birlikte yapılan açıklamada, ''Kayserispor kulübüne geçmişte başkanlık yapanların fotoğrafları asıldı. Bu fotoğraflar Recep Mamur zamanında kaldırılmıştı'' cümlesi yer aldı. Böyle bir yorumla paylaşılan fotoğrafta ise unutulan bir şey olduğu ortaya çıktı. Rezalet olarak yorumlanan hadisede kulüp başkanlarının fotoğraflarının yer aldığı duvarda Kayserispor'un efsane Başkanı Mete Eke'nin fotoğrafının yer almadığı ortaya çıktı. Önceki dönem kulüp başkanı zamanını eleştirme bahanesi ile yapıldığı ileri sürülen bu paylaşımla kulüp tarihinin gerçek efsanesi Mete Eke'ye yapılan bu saygısızlık, skandal olay Kayserispor taraftarınca büyük tepkiyle karşılandı.

Kayserispor camiası skandal ve saygısızlık olarak nitelendirilen bu fotoğraf, fotoğrafın paylaşımı ve altına yazılan yorumla ilgili olarak ağır tepkisini yine sosyal medyadan gösterdi. Olayı bilinçli olarak planlayanların olacağına işaret edilerek, Kayserispor için emeği geçen bir kulüp başkanının ismi ile fotoğrafının yer almamasını tam anlamıyla spora katkı sağlayanlara vefasızlık örneği olduğu düşünceleri paylaşıldı.

Kulüp başkanlarından birisinin fotoğrafının konulmamasının, spora katkı sağlayan eski başkanla ilgili izlerin silinmesi ve rahatsız olunmasıyla ilgili söylenebilecek bir gerekçe gösterilemeyeceği yorumları yapılırken, emeği gezen Mete Eke’nin fotoğrafının biran önce köşedeki fotoğraflar arasına konulması gerektiği uyarısı yaptılar.

Yapılan paylaşımın altında mutlaka bir art niyet olduğu sosyal medyada dile getirilirken, kulüp için emeği geçenlere hiç kimsenin saygısızlık yapamayacağı dile getirildi. Yine yapılan yorumlarda bir tanesinde yer alan ifadeler ise dikkat çekti. Paylaşımda, şu sözlere yer verildi; “Erol Bedir ve yönetiminin birilerini eleştireceğiz zihniyeti ile yaptığı bu uygulama tam bir skandal. Sanırız Mete Eke'nin kim olduğunu ve Kayserispor'a verdiği hizmetleri bilmeyecek kadar kulüp tarihinden bihaber insanlar. Ama gün gelir, yönetim değişir ve bu isimlerin yerlerine gelenlerde Erol Bedir'in fotoğrafını asmaz. İşte o zaman sadece yandaş ve trol hesaplarınız ile iş yapmanın ne anlama geldiğini anlarlar.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV