banner153
31 Mart 2020 Salı

TEPKİLER SONUÇ VERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) lig maçlarını ertelemeyerek devam etmesi yönündeki kararının ardından kulüpler, futbolcular ve teknik heyetlerden gelen tepki sonuç verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile federasyon başkanları nezdinde yapılan toplantıda bütün liglerdeki maçların ertelenmesi kararı alındı.

20 Mart 2020 Cuma 09:37
Bu haber 1006 kez okundu
TEPKİLER SONUÇ VERDİ
Haberici -->

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) lig maçlarını ertelemeyerek devam etmesi yönündeki kararının ardından kulüpler, futbolcular ve teknik heyetlerden gelen tepki sonuç verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile federasyon başkanları nezdinde yapılan toplantıda bütün liglerdeki maçların ertelenmesi kararı alındı.

Hes Kablo Kayserispor bugün deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarını tamamlamış ve İstanbul’a hareket sateni ertelemişti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile federasyon başkanları ile yapılan toplantıyı bekleyen Kayserispor, bu toplantıdan çıkan erteleme kararı sonrasında İstanbul’a gitmedi.

Spor Toto Süper Liginin 27’inci haftası karşılaşmaları birkaç gündür liglerin ertelenmesiyle ilgili tartışmaların yaşandığı süreçten sonra oynanacak. Kayserispor, son toplantıyı bekledi ve oradan çıkan karar sonucunda harekete geçti. Liglerin erteleme kararı sonrasında hava yoluyla gitmek için bütün hazırlığını yapan kulüp, bu hazırlıkları sona erdirdi.

FEDERASYON KARAR ALMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulu olarak yaptığı toplantı sonrasında açıklama yapmıştı. Açıklamada liglerin ertelenmesiyle ilgili talep geri çevrilmişti. Bu taleplerin eşiğinde TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklama yapmış ve liglerin ertelenmediğini duyurmuştu.

MAÇI ÇIKMAK İSTEMİYORLAR

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, önceki gün katıldığı bir programda önemli açıklamalar yapmış ve özellikle yabancı futbolcuların maça çıkmak istemediklerine dikkat çekmişti. Futbolcuların başta kendileri olmak üzere aileleri ile ilgili endişe yaşadıklarını aktaran Gözbaşı, bu psikolojide olan bir oyuncunun maça çıkamayacağını çıksa bile istenilen performansı gösteremeyeceğini açıklamıştı. Gözbaşı, bu gelişmeler ve korona virüs tehlikesi nedeniyle liglerin ertelenmesi, top toplayan çocuklara kadar herkesin risk altında olduğunu dile getirmişti. Başkan, liglerin ertelenmemesiyle ilgili federasyon kararından sonra ilgili bakanlıklarında devreye girmesi, Cumhurbaşkanının da değerlendirme yaparak liglerle ilgili bir karar alınacağına ifade etmişti.

FUTBOLCULAR SİTEM ETMİŞTİ

TFF’nin liglerin ertelenmemesiyle ilgili kararının ardından Kayserisporlu futbolcular Bernard Mensah, Diago, diğer takım futbolcuları tepkilerini dile getirmiş ve lig maçlarının ertelenmesini istemişti. Dün de bu yönde birçok takım oyuncusu lig maçlarının korona virüs tehlikesine karşın ertelenmesinin yararlı olacağını duyurmuştu. TFF’nin lig maçlarının oynanması ile ilgili aldığı kararda ısrarcı olmasına da ciddi tepkiler vardı.

FUTBOLCULAR KONSANTRE OLAMIYOR

Korona virüs tehlikesi ve yaşanan salgının dünya genelinde korkutucu sayıya oluşması başta yabancı futbolcular olmak üzere birçok futbolcuda olumsuz etki oluşturdu. Birçok futbolcu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda maçlara çıkacaklarını ama konsantre olamayacaklarını dile getirmişlerdi. Ailelerini düşündüklerini de dile getiren oyuncular, evde kal gibi mesajlar verilirken sahaya çıkarak maç oynanmasını doğru bulmadıklarını ifade etmişlerdi.

BAKANLIK TOPLANTI YAPTI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında futbol, voleybol, basketbol ve birçok spor dalının federasyonun başkanlarının katılımı ile toplantı yapıldı. Öğleden sonra başlayan toplantıda liglerin ve oynanacak olan bütün maçların durumları, maçlarda korona virüs ile ilgili oluşabilecek tehlikeler ele alındı. Toplantı ile ilgili açıklama ise saat 17.00’da geldi. Kayserispor’da bu karara odaklanmıştı. Toplantı sonrasında çıkan kararda futbol, basketbol, voleybol de bütün liglerdeki maçlar ertelendi.

TARİH BELLİ DEĞİL

Öte yandan TFF Başkanı Nihat Özdemir, kısa bir açıklama yaparak, bütün lig maçlarının ertelendiğini ve ne zaman lig maçlarının başlayacağının belli olmadığını duyurdu. Buna göre süreç takip edilecek ve maçların başlama tarihi yeniden yapılacak değerlendirme sonrasında yapılacak.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV