banner167
banner182
22 Ekim 2021 Cuma

TRANSFER ÇIKMAZI

İstikbal Mobilya Kayserispor’da devre arasında yapılmasını planlanan transfer ve takımın ikinci yarıya hazırlanması ile ilgili hazırlıklar yapılıyor. Ancak parasal anlamda yeni transferler için sıkıntı yaşanması Kayserispor’da transfer çıkmazı baş gösterdi. Hatta yeni göreve gelen yönetimin istifa edeceği bile tartışılıyor.

25 Aralık 2019 Çarşamba 07:13
Bu haber 3253 kez okundu
TRANSFER ÇIKMAZI
Haberici -->

İstikbal Mobilya Kayserispor’da devre arasında yapılmasını planlanan transfer ve takımın ikinci yarıya hazırlanması ile ilgili hazırlıklar yapılıyor. Ancak parasal anlamda yeni transferler için sıkıntı yaşanması Kayserispor’da transfer çıkmazı baş gösterdi. Hatta yeni göreve gelen yönetimin istifa edeceği bile tartışılıyor.

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta oynanacak karşılaşmalar sonrasında 17 haftalık ligin ilk yarısı sona erecek. Kayserispor’un iple çektiği devre arasında ise, ligin ikinci yarısı için hesaplar yapılıyordu. Ancak bu hesaplarında transfer için yeterli bütçe olmamasından dolayı tutmayacağı ortaya çıktı.

SEZON BAŞINDAN BERİ

Kayserispor’da sezon başından beri baş gösteren ve beraberinde alınamayan başarılı sonuçlar kulüp içinde sorunlara neden oldu. Bu durum ise her hafta artırarak devam etti. Kulüp Başkanı Erol Bedir ve Teknik Direktör Hikmet Karaman ile yola çıkılan ligde haftalar geçtikte kötü sonuçların alınması, maddi anlamdaki sorunların devam etmesi sıkıntılı süreci iyice hızlandırdı.

İSTİFALAR DA YETMEDİ

Kayserispor’da maddi sorun ve kaybedilen maçlar, ligin son sırasında yer alınması istifaları da beraberinde getirdi. Hikmet Karaman ardından da Kulüp Başkanı Erol Bedir istifa etti. Bu istifalar sonrasında Kayserispor’da işler iyice karıştı ve gelecek için neler yapılabileceği hedeflendi.

YÖNETİM KENDİ İÇİNDEN SEÇTİ

Erol Bedir istifasının ardından yönetim kurulu kendi içerisinden Hamdi Elcuman’ı başkanlığa getirdi. Elcuman, kısa sürede takımla ilgili ciddi adımlar attı ve ödemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da desteği ile birçok futbolcunun ayrılma noktasına geldiği takımda ödemeler sonrasında sular biraz duruldu. Ama yeterli olmadı.

BAŞKAN ARAYIŞLARI BAŞLADI

Kayserispor’da başkan arayışları başladı ve bu süreçte iş kadını olan, yönetimde bulunan Berna Gözbaşı aday olduğunu açıkladı. Kongre öncesinde kendisine jest yapıldı ve kulüp başkanlığına getirildi. Kongrede de tek liste şeklinde aday olan Gözbaşı, takımın kurtarılması ve ligde kalmasıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, kendisine burada ciddi destekler verileceği sözü alındı.

ÖDEME YAPILDI AMA

Berna Gözbaşı başkan olduktan sonra futbolculara ödemeleri yapıldı ancak daha önce maaşlarını alamadıkları için federasyona başvuran bazı oyuncular, yapılan görüşmelerde olumlu sonuç çıkmayınca takımdan ayrıldı. Kulüp yönetimi de bazı oyuncularla ilişiğini kesti. Ödemelerin yapılmasına karşın takımdan çok sayıda oyuncu ayrıldı.

TRANSFER İÇİN PARA GEREKİYOR

Başakşehir maçı mağlubiyeti sonrasında yeni yönetimin yaptığı açıklamalar, Kayserispor için gelecek haftaların çok daha zor geçeceğini gösterdi. Ligin ikinci yarısı için güçlendirilmiş kadroya başarılar elde edileceği hesap edilirken, kulübün yeni transferler yapamayacağı ortaya çıktı. Verilen destek sözlerinin yerine getirilmediği, yönetimde yer alanlarından destekte bulunmadığı ortaya çıktı.

YÖNETİM GÖREVİ BIRAKABİLİR

Daha kasım ayının sonunda kongre ile göreve gelen Kayserispor yönetimi, yaşadıkları sıkıntılar ve verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı görevi bırakmaya hazırlandığı iddia edildi. Bu hafta oynanacak maçlar sonrasında devre arasına girecek olan takıma takviye konusunda oyuncu transferiyle ilgili para olmadığı açıklandı.

BÜYÜKKILIÇ’IN AÇIKLAMASI UMUT VERDİ

Bir yandan transfer için kulübün parası olmadığı açıklamaları yapılırken bir yandan da Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklama ile taraftarı rahatlattı umut verdi. Büyükkılıç, devre arasında takımın iyi bir hazırlık dönemi geçireceği ve önemli transferler yapılarak takımın ikinci yarıya hazırlanacağını söyledi. Bu durumun hangi aşamada gerçekleşeceği ise merak ediliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV