banner203
20 Mart 2023 Pazartesi

UĞUR KULAKSIZ GERÇEĞİ

Kayserispor’daki teknik direktör değişimi ile ilgili yaşanan gelişmeler, kulübün teknik direktör değişimine gidilmediği yönündeki açıklamaların ardından Gazeteci Yüksel Yıkılmaz, Tempo Medya’da “Uğur Kulaksız gerçeği” başlığı ile önemli bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı;

15 Mart 2021 Pazartesi 23:02
Bu haber 9451 kez okundu
UĞUR KULAKSIZ GERÇEĞİ
Haberici -->

Kayserispor’daki teknik direktör değişimi ile ilgili yaşanan gelişmeler, kulübün teknik direktör değişimine gidilmediği yönündeki açıklamaların ardından Gazeteci Yüksel Yıkılmaz, Tempo Medya’da “Uğur Kulaksız gerçeği” başlığı ile önemli bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı;

Uğur Kulaksız gerçeği

Kendisini 25 yıldır tanırım.

Futbolculuk günlerinden..

Antrenörlük günlerinden..

Öğretmenlik günlerinden..

Teknik direktörlük günlerinden..

Uğur Kulaksız, adam gibi adamdır.

Kişiliği ile..

İşine olan bağlılığı ile..

Kayserispor’a olan düşkünlüğü ile..

Hâl böyle olunca seveni de elbette çok.  Bakmayın kimliğinde Konya yazdığına.. Kayseriliden çok Kayserili gibi oluşundan.. Bulunduğu noktaya tırnaklarıyla kazıya kazıya gelmiş birisidir Uğur Kulaksız. Canını dişine takarak çalışarak, gecesini gündüzüne katarak..

Allah var.. 5 maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet ile de güzel bir teknik direktörlük istatistiği yakaladı. Umarım bundan sonra da devamı gelir..

Burada bir konunun daha altını çizmek, Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek elzemdir. Belki hatırlamayanlar varsa söylemek de fayda var.

Uğur Kulaksız daha önce Kayserispor alt yapısında antrenör idi. Yaş grupları çalıştırıyordu ve bir dönemde işine son verilmişti. Bitmek bilmez ekonomik sıkıntıların yaşandığı günlerde de maaşlarını alamayan kişiler arasındaydı.

Uğur hocayı yeniden sarı kırmızılı kulübe alıp sorumluluk veren insanların hakkını da teslim etmek gerekir. Uğur hoca, bugün Kayserispor teknik direktörü ise, Ona inanan, Ona güvenen, Ona bu kapıları açan insanların payı büyüktür!

Uğur hoca, bugün Kayserispor taraftarının gönlünde taht kurduysa, sarı kırmızılı kulüpte başarılı bir sayfa açtıysa, kendisine bu imkanı sunan Kayserispor Başkanı sayın Berna Gözbaşı’nın hakknı görmezden gelmek hicaptır!

Göreve geldiği günden bu yana maddi manevi olarak şehrin takımına sahip çıkan, Kayserispor için işini gücünü ikinci plana atan, gecesini gündüzüne katan, afedersiniz kadın haliyle “Kayserispor başarılı olsun” diye yırtınan Berna Gözbaşı, kendi elleriyle bir noktaya getirdiği Uğur Kulaksız’ı tek kalemde harcayacağını düşünmek bile onca emeğe saygısızlıktır!

Sırf Uğur Kulaksız istedi diye etrafını antrenörler ile donatan, bir dediğini iki etmemeye uğraşan insanlar, neden tek kalemde Uğur Kulaksız’ı harcasın ki.. Buna inanmak bile cahilliktir!

Olur olmadık altı boş duyumlar ile, bu takım için kimsenin alamayacağı riskleri alıp da ele güne pabuç bırakmayan kişilere yalan yanlış cümleler sarfetmek, iftiralar atmak yakışık alacak davranışlar değil. Zaten Kayserispor’un başarısız olması için avuç ufalayan insanlar varken, gerçek Kayserisporlular, dost yüzlü şahsiyetlere pabuç bırakmamalı!

Alper Kelkitli hocanın durumu ile ilgili de birkaç kelam edeyim de bilgi kirliliği ortadan kalksın. Alper hoca, Kayserispor’daki görevinden istifa etmiş falan değil. Alper hoca, Kayserispor’dan da kovulmuş değil. Sevgili antrenör arkadaşımız izinde.. Babasının rahatsızlığından ötürü birkaç gün Kayserispor çatısı altındaki görevini sürdüremiyor.

Hepsi bu..

Eeey sevgili Kayserisporlular..

Bu takımın gerçekten başarılı olmasını isteyen arkadaşlar..

Bakın kritik haftalara girildi.

Problemler bitmiş değil.

Havanda su döğmeyi bırakalım da Kayserispor’umuza nasıl destek verebiliriz bunun müzakeresi içerisinde olalım. Hizmette yarışalım.

Elbette eleştirelim.

Elbette doğru için çabalayalım.

Ama unutmayalım ki;

O yöneticilerin, o teknik heyet ve futbolcuların moralini bozmak bir şey kazandırmaz.

Moral verelim.

Omuz verelim.

Kayserispor için..

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV