banner87
17 Eylül 2019 Salı

ULUSLARARASI BİSİKLET YARIŞLARI ERCİYES’TE

Kayseri’de düzenlenecek olan uluslararası bisiklet müsabakaları 6 Eylül Cuma günü Grand Prix Velo Erciyes yarışı ile başladı. 16 ülkeden 150 profesyonel sporcu 3 gün boyunca 430 km pedal basacak.

07 Eylül 2019 Cumartesi 00:08
Bu haber 146 kez okundu
ULUSLARARASI BİSİKLET YARIŞLARI ERCİYES’TE
Haberici -->

Kayseri’de düzenlenecek olan uluslararası bisiklet müsabakaları 6 Eylül Cuma günü Grand Prix Velo Erciyes yarışı ile başladı. 16 ülkeden 150 profesyonel sporcu 3 gün boyunca 430 km pedal basacak.

Bisiklet sporunda Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Kayseri Erciyes, Eylül ayında dünyanın dört bir yanından sporcuların katılacağı 4 farklı uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş, işbirliği ile düzenlenen müsabakalar 6 Eylül’de Grand Prix Velo Erciyes yarışları başladı ve 7-8 Eylül’de Tour Of Central Anatolia yarışları ile devam edecek.

2020’de Japonya’da yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan veren son yarışlar olma özelliği taşıyan bu organizasyona İsviçre, Ukrayna, Slovakya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Kosova, Bosna Hersek, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn Fas, Cezayir, Afrika’dan Eritre ve Türkiye olmak üzere yaklaşık 16 ülkeden 150 profesyonel sporcu katılıyor. Usta pedalcılar uluslararası geçerliliği olan puanları ve kupayı almak için 3 gün boyunca Kayseri’de 430 km pedal çevirecek.

6 Eylül Cuma günü Grand Prix Velo Erciyes yarışı 1.2 puan kategorisinde koşuldu. Develi’den başlayan tur 143 km uzunluğunda ve Tomarza istikametinde devam edip tekrar Develi’de son buldu.

Tour of Central Anatolia turu 2.2 uluslararası puan türünde yapılacak. 7 Eylül tarihinde Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak müsabakalar Bünyan istikametinden devam edecek. 133 km uzunluğundaki parkur Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak. 8 Eylül’de ise Kayseri Valiliği önünden start alacak müsabıklar 152 km boyunca pedal çevirerek Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önündeki bitiş çizgisine ulaşmak için kıyasıya yarışacak. Müsabakalar 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes, 21-22 Eylül tarihlerinde ise Tour of Kayseri yarışları ile devam edecek.

Bisiklet müsabakalarına katılacak olan yabancı bisiklet takımları profesyonel bisiklet sporcularının yüksek irtifa antrenman merkezi haline gelen Erciyes’te hazırlıklarına devam ediyor.

Yarış programı ise şöyle;6 Eylül Cuma -  Grand Prix Velo Erciyes yarışı. 11.00: Start (Develi Kaymakamlığı önü)14.30: Bitiş (Develi Kaymakamlığı önü). 7 Eylül Cumartesi - Tour of Central Anatolia. 11.00: Start (Anadolu Harikalar Diyarı). 14.30: Bitiş (Kayseri Bilim Merkezi). 8 Eylül Pazar - Tour of Central Anatolia. 11.00: Start (Kayseri Valiliği). 14.30: Bitiş (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü).

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV