banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

ÜSTÜNTAŞ KARDEŞLER ERCİYES’TE

Erciyes'te şampiyonaya hazırlanıyorlar

15 Haziran 2017 Perşembe 03:54
Bu haber 994 kez okundu
 ÜSTÜNTAŞ KARDEŞLER ERCİYES’TE
Haberici -->

Kayseri Erciyes A.Ş. Kış ve Doğa Sporları Kulübü sporcusu ve ülkemizi Biathlon A Milli Takımı’nda temsil eden Mehmet Üstüntaş, Rusya’nın Çaykovski şehrinde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası ve 2018 Güney Kore Kış Olimpiyatları için Erciyes’te form tutuyor.

Erciyes A.Ş Kulübü sporcusu Mehmet Üstüntaş, antrenörü ve aynı zamanda abisi olan Ahmet Üstüntaş ile birlikte Erciyes yüksek irtifa kampında günde çift antrenman ile bisiklet, tekerlekli kayak, dağ yürüyüşü ve normal imitasyon çalışmaları olan güç ve atış antrenmanları ile sıkı bir tempoda çalışma yürütüyor.

Erciyes’teki çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini belirten Biathlon Milli Takım Antrenörü Ahmet Üstüntaş, ”1 aydır sporcum ve kardeşim Mehmet Üstüntaş ile birlikte Erciyes’teki kampta hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Burada yoğun bir antrenman süreci geçiriyoruz. Günde çift antrenman ile sıkı bir çalışma programı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Erciyes’te beklediğimizin üstünde bir performans düzeyi yakaladık. Bizim için çok faydalı bir kamp oldu. Bundan sonraki çalışmalarımızı da Erciyes’te yapmayı planlıyoruz. Erciyes yüksek irtifa anlamında çok uygun ve her türlü imkânın olduğu bir yer. 2200 irtifada her türlü antrenmanlarımız için uygun alanlar mevcut. Bütün imkânları burada bir arada bulma şansımız var. Dağ yürüyüşleri, bisiklet antrenmanları için çok iyi parkurlar bulunmakta, tekerlekli kayak için muhteşem yollar var. Bizim ilk Hedefimiz Rusya’daki Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemize yüksek derece ile dönmek. İkinci hedefimiz ise Kore'deki Kış Olimpiyatları’na katılarak, ülkemizi olimpiyat tarihinde ilk defa Erciyes A.Ş Kayak Kulübü sporcusu Mehmet Üstüntaş ile en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı göndere çekmek” dedi.

Erciyes A.Ş. Kayak Kulübü sporcusu Mehmet Üstüntaş ise, “27 günlük kamp ile çok yoğun bir çalışma programı geçirdik. İnşallah bundan sonra her şey daha farklı olacak. Kamp boyunca elde ettiğim yüksek performansla önce yaklaşık 2 ay sonraki Dünya Şampiyonası, akabinden 2018 Kış Olimpiyatları’na Türkiye’den katılan ilk ve tek sporcu olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyorum. Bu dev spor organizasyonlarında Erciyes’in formasını taşımaktan da büyük mutluluk duyacağım. İnşallah emeklerimiz boşa çıkmayacak. Çalışmaya son hızla devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

24 Ağustos 2017’de Rusya’nın Çaykovski şehrinde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasına katılacak olan Üstüntaş,  2018’de ise Güney Kore'de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatlarına katılarak, ülkemizi Biathlon dalında tek sporcu olarak temsil edecek.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV