banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

YABANCILARDAN ÇİFTE STANDART

Anadolu kulüpleri zorlanıyor

13 Haziran 2017 Salı 03:44
Bu haber 892 kez okundu
YABANCILARDAN ÇİFTE STANDART
Haberici -->

Kayserispor, bazı yabancı futbolcuları kadrosuna dahil etmek istiyor. Ancak yabancı futbolcular diğer Anadolu takımlarına yaptığı gibi İstanbul dışına çıkmaları durumunda istedikleri para miktarını iki katına çıkartarak çifte standart uyguluyor.

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Anadolu takımları, İstanbul takımlarına göre yabancı oyuncu transferinde oldukça zorlanıyorlar. Hatta bu takımlara göre futbolculara ödeyecekleri para miktarı ise iki katına çıkıyor. Yabancı oyuncuların İstanbul dışındaki takımda oynamaları durumunda talep ettikleri iki katı ve daha fazla miktardaki ücret, yabancıların uyguladığı çifte standart olarak yorumlanıyor. Takımlar bu ücretler karşısında yabancı oyuncu transferinde daha titiz davranarak birçok oyuncudan vazgeçiyor.

Kayserispor’da Anadolu’nun diğer takımları gibi oyuncuların iki katı ücret istemelerinden dolayı yabancı futbolcu transferinde oldukça zorlanıyor hatta birçok isimden de vazgeçiyor. Durum böyle olunca kulüpler, yurtdışına gözlerini çevirerek Türkiye’de daha önce hiç top koşturmamış oyuncuları transfer etmeye çalışıyor.

Kulüplerin yaşadığı bu soruna dikkat çeken Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, kulüp olarak sahip oldukları imkanlar, tesisler, ödemelerde sorunların olmamasından dolayı ilk tercih edilen kulüpler arasında yer aldıklarını belirtti. Ancak, İstanbul dışındaki Anadolu kulüplerinden gelen teklifleri abartan yabancı oyuncuların,. İstanbul’da 500 bin Euro’ya oynarken Anadolu takımında talep ettiği rakamın 1 milyon Euro’yu geçtiğini ifade etti.

Kayserispor olarak yabancı oyuncular konusunda titiz davrandıklarını ve önümüzdeki günlerde önemli oyuncuları kadroya dahil edeceklerini belirten Bedir, “Yeni sezon için çalışmalara start verdiğimizde taraftarımız, kayseri halkı önemli isimleri takıma kazandırdığımızı görecekler. Amacımız Kayserispor’un başarısıdır ve bunu sağlayacağız” dedi.

KİMSE TEKLİF SUNMUYOR

Kulüp Başkanı Erol Bedir, 17 Haziran tarihinde transfer dönemini başladığını belirterek, bu tarihe kadar her kulübün bir yoklama şeklinde isimler telaffuz ettiğini ve bu tarihe kadar çok şeylerin değişeceğine dikkat çekti. Bedir, bu tarihten önce ve hemen sonrasında kulüplerin transfer listesindeki isimlerin sürekli değişeceğini ve transfer ile ilgili net bilginin ancak kulüple futbolcunun imzayı attıkları tarih, saat olacağını dile getirdi. Bütün kulüplerin telaffuz ettikleri isimleri her an değişeceği ve bilgilerin hep doğrulatmaya muhtaç olduğunu anlattı. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV