banner153
16 Aralık 2019 Pazartesi

YENİ BİR UMUT

Asbaşkan Yaşar Çalışır açıklamalarda bulundu

19 Ağustos 2017 Cumartesi 07:52
Bu haber 915 kez okundu
YENİ BİR UMUT
Haberici -->

Kayseri Erciyesspor’da yaşanan sıkıntılı dönemle ilgili basın mensuplarının karşısına geçen Asbaşkan Yaşar Çalışır, yetkiyi Ahmet Demir ile birlikte aldıklarını ve 15 gün içinde bütün sorunları halletmeye çalışacaklarını belirtti. 4 milyon lira ödeme yaptıklarını anımsatan Çalışır, başkana tepki göstererek gönül verdikleri Erciyesspor’un için her şey yaptıklarını açıkladı.

Kayseri Erciyesspor ile ilgili son günlerde başta sahte çek ve benzeri iddiaların gündemi gelmesinin ardından Asbaşkan Yaşar Çalışır, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Demir ve yönetim kurulu üyesi Sinan Öcal basın toplantısı düzenledi.

İddialarla ilgili cevap veren Yaşar Çalışır, kulüple ilgili gündeme getirilen sahte çek iddialarının doğru olmadığını anımsatarak, “Yönetimimizde 6 kişi istifa etti ve yedek yönetim kurulu üyelerinden 6 arkadaşımız yönetime alındı. Ben ve Ahmet Demir, kulüpte aldığımız ve karar defterine noter tasdikli olarak geçtiğimiz kararla, imza yetkisini ikimiz aldık. Şuan kulüple ilgili süreci biz takip edeceğiz. Amacımız, 3. Lig’de mücadele edecek olan ve önümüzdeki günlerde maçların başlayacak olmasından dolayı aceleci davranarak sorunları çözmek istiyoruz. Öncelikle olarak 1 milyon 500 bin Euro borçtan dolayı yaşanan kulüpteki sıkıntıları aşacağız. Bunun başında Necati Ateş’in alacağı var ve bu ödemeler yapılınca transfer tahtası açılmış olacak” dedi.

Yaşar Çalışır, kulübün parasal anlamda sorunlarının çözümü için Kulüp Başkanı Saffet Külahçı’ya bugüne kadar 4 milyon lira ödediklerini belirterek, “Bakıyoruz arsa sattık. Para verdik. Ama hiçbir sorun çözülmemiş. Bunun yanında başkanla ilgili birçok iddia var. Ben gözümle görmedim. Bundan dolayı kimseyi suçlamam. Ama söylentiler, kulübün sorunlarının aşılması için ödediğimiz paranın ilgili yerlere harcanmadığını görünce şok olduk. Biz gönül verdiğimiz Erciyesspor için elimizden geleni yapacağız. 15 gün içinde sorunları çözmeye çalışacağız. Bunun için gerekli olan 1 milyon 500 bin Euro para var. Bakacağız. Erciyesspor kulübü için talipli olanlar varsa da onlara destek olmaya hazırız. Hem de kulüp için harcadığımız hiçbir parayı geri istemiyoruz. Hemen devredebiliriz” dedi.

BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Yaşar Çalışır, göreve geldikleri günden itibaren kendilerine destek olacaklarını söyleyenlerin hiçbir şekilde destek olmadığını anımsatarak, “Bu süreçte Melikgazi Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç bizleri yalnız bırakmadı. Kulübün birçok ihtiyacını hatta ekmeğine yemeğine kadar varan ihtiyaçlarını karşıladı. Kendisi bizlere çok destek oldu. Teşekkür ediyoruz. Destek sözü verip, destek olmayanlarda artık burada yaşanan sıkıntıları görür ve bizlere destek verirler” diye konuştu.

Maçlara giden 3-4 futbolcu haricindeki diğer oyuncularla çıkacaklarını ifade eden Çalışır, yeni teknik direktör konusunu da çözmüş olacaklarını ve başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Çalışır, Saffet Külahçı ile ilgili de eleştiriler yaparak, “Ben bu adamı tanımıyordum. Eğer tanımış olsaydım, bu durumunu biliyor olsaydım bu görevde yer almazdım. Ama şuan için biz talip olduk. İnşallah iyi şeyler yapacağız” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV