banner167
banner165
28 Şubat 2021 Pazar

YIPRANMIŞ VE BİTMİŞTİ

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, göreve başladığı dönemde takımda alınamayan galibiyet, gelmeyen başarının adeta futbolcuları psikolojik olarak etkilediğini belirterek, “Takım yıpranmış ve bitmişti” dedi.

22 Kasım 2019 Cuma 07:43
Bu haber 1492 kez okundu
YIPRANMIŞ VE BİTMİŞTİ
Haberici -->

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, göreve başladığı dönemde takımda alınamayan galibiyet, gelmeyen başarının adeta futbolcuları psikolojik olarak etkilediğini belirterek, “Takım yıpranmış ve bitmişti” dedi.

Kayserispor’un kaliteli oyunculardan oluşan kadroya sahip olmasına karşın ligin başlamasıyla birlikte iyi oyununu birkaç hafta üst üste başarılı sonuçla taçlandıramadı. Bu süreçte gelmeyen başarılı sonuçlar sıkıntılı günlerin habercisi oldu. İlk olarak kulüp başkanı ve teknik direktörün istifası yaşandı. Sonraki süreçte yönetimin kendi içinden başkan seçmesi ve yeni bir teknik direktör ile yola devam kararı da işe yaramadı. İkinci teknik direktörde görevi bıraktı.

YAŞADIKLARINI ANLATTTI

Sonraki aşamada futbolculara bazı ödemelerde bulunan Kayserispor yönetimi, teknik direktörlük içinde Bülent Uygun’u takımın başına getirdi. Göreve geldikten sonraki süreçte yaşadıklarını anlatan Teknik Direktör Bülent Uygun, göreve başladığı gün yıpranmış, bitmiş bir takımla karşılaştığını aktardı. Uygun, şu değerlendirmelerde bulundu;

PSİKOLOJİLERİNİ BOZMUŞ

“Biz geldiğimizde sezon başından beri bir galibiyet yoktu. Takım psikolojik olarak yıpranmış ve bitmiş durumda idi. Samet hocam söyledi. Takımda oyuncuların kendi içinde kavga ettiklerini, her şeyi anlattı. Galibiyetin alınmaması ve mental yönden yorgunlukları vardı. İdmanlar bile iyi değil ve çok çalışılmıyordu. Çünkü futbolcular kendi kendilerine yönelik psikolojilerini bozmuşlar.”

KAYSERİSPOR’U LİGDE BIRAKACAĞIZ

“Gelir gelmez onlarla toplantı yaptık ve bir yandan psikolojik destek bir yandan da olması gerekenleri anlattık. Dün dünde kaldı. Bugün yeni bir süreç var ve bizi dinleyeceksiniz dedik. Çalışacaksınız Kayserispor’umuzu ligde bırakacağız ifadeleriyle yeni bir sürece başladık.”

AVRUPA KUPALARINDA OYNAYABİLİR

“Futbolcularımızla görüşmelerde Kayserispor’u bırakın ligde kalmayı Avrupa kupalarında oynayabilecek takım olduğunu söyledik. Potansiyeli iyi bir takımın ligde bulunduğu yerin yakışmadığı, milli takımda oynayan futbolcular olduğunu, biz mantığı ile birliğimizi gösterdiğimizde her şey yapabileceğimizi söyledik. Fenerbahçe galibiyetini aldık.”

BİZ BURADAYIZ BİR YERE GİTMEDİK

“Şimdi futbolcu kardeşlerimizin hepsinin azmini görüyoruz. Çalışma arzusu görüyoruz. Futbolcularıma yönetimin kongre kararı alması yeni bir yönetim ve ekonomik destek bulabilmek amacıyladır. Bir yönetimin kısa zaman içinde takımın kulübün başına geçebilir. Olabilir dedim. Biz buradayız. Bir yere gitmedik. Devam edeceğiz. Taraftarımız bize destek veriyor. El birliği ile yapacağız. Sizde çalışın ve bizlerde buradayız. Birlikte bu takımı ligde bırakacağız dedik.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV