banner87
23 Mayıs 2019 Perşembe

TARAFTARA KULAK VERİN

05 Aralık 2018, 09:30
Bu makale 157 kez okundu
TARAFTARA KULAK VERİN
Futbolun bir gerçeği vardır. Herkes verir, verdiğini alır. Yönetici alır, alamazsa icraya verir! Futbolcu alır, alamazsa TFF’ye verir, FIFA’ya verir! Malzemeci alır, alamazsa haciz getirir! Banka alır, alamazsa faiz işletir! Sadece taraftar, verdiğinin karşılığını alamaz!
Çünkü taraftar;
Sevgisini verir.
İlgisini verir.
Parasını verir.
Almadan verir.
Tek istediği gönül verdiği renklerin kazanmasıdır. Kazanınca da tek yapabildiği sevinmek olan ve sırf bu duyguyu yaşamak için kar-kış, yağmur-çamur, içeri-dışarı demeden takımın peşinden giderler.
Kayserispor taraftarı da işte bunu yaptı. Maalesef ki, haftalardır yüzü gülmüyor. Başkana, yöneticisine, hocasına, futbolcusuna inanarak haftaları deviren taraftar, kayıtsız şartsız takımın yanında olan sarı kırmızılılar, Trabzonspor maçı sonrasında patladı.
Formayı çıkarın çıplak oynayın” diyerek bir futbolcuya söylenebilecek en ağır tezahüratı yapan Kayserispor taraftarı, sonuna kadar da bu protestosunda haklı.
Kayserispor formasının ağırlığının farkında olmayan, o formanın bu şehir için ne denli önemli olduğunu bilmeyen, Kayserispor’da olmayı sadece paradan ibaret sayanların kulağına küpe olması adına yapılan bu tepkinin altına imzamı atıyorum.
Kimsenin zoruna gitmesin!
Söz konusu Kayserispor ise, herkes şapkasını önüne koyacak ve neyi yapıp yapamadığına bakacak. Yöneticisi de, hocası da, futbolcusu da…
Hocası baktı. Olmadığını gördü ve istifa etti. Acaba şimdi güllük gülistanlık olacak mı ortalık dersiniz? Herşey Kayserispor’un lehine mi dönecek? Tek suçlu Ertuğrul hoca ve ekibimizdi.
Ruhsuzlar ordusunu andıran futbolcular, aklımı başına devşirmedikçe, o formanın hakkını vermek için yırtınmadıkça, paradan daha değerli olgular olduğunu anlamadıkça hocanın biri gider diğeri gelir.
Nafile!
Burada yöneticilere, yöneticiler kadar da takım kaptanı Umut Bulut’a görev düşüyor. Ne yapın edin, yıkayın şu futbolcuların kafasını.
Kayserispor gerçeğini anlatın.
Taraftarın tepkisini anlatın.
Bu takım düşerse, herkes düşer.
Kimse de kalkamaz bunun altından.
Ne maddi ne manevi.
O yüzden yol yakınken, taraftarı iyi dinleyin.
Tepkiyi kulağınıza küpe yapın.
Bir zahmet aklınızı başınıza devşirin.
Kayserispor, Kayserispor’u yönetenler, Kayserispor’a hizmet edenler, Kayserispor formasını giyenler, eminim ki bu başarıdan daha fazlasını hakediyor.
Kayseri’miz başarıyı hakediyor. 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV