banner153
banner160
28 Ekim 2020 Çarşamba

TEK MİLLET

01 Ekim 2020, 07:18
Bu makale 1753 kez okundu
TEK MİLLET
ŞABAN GÜNER
      1918 Yılında kurup,1920 yılında Kızılordu nun işgaline uğrayan Azerbaycan 1991 yılında bağımsızlığına kavuştu. 1992 yılında ise Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Ermenistan’ın işgaline uğradı. Sözde bağımsız olan Karabağ tamamen Ermenistan’ın kontrolü altındadır. Otuz yıldır, Türk toprakları işgal altındadır.
      1992 de Hocalı da Ermeniler tarafından katledilen 600 den fazla kadın, çocuk, yaşlı soydaşlarımızın acısı yüreklerimizi sızlatmaya devam etmektedir.
       Aynı dili konuştuğumuz, aynı türküleri söyleyip, birlikte ağlayıp, birlikte güldüğümüz kardeşlerimiz yine saldırıya uğradılar.
       Ev sahibini bastıran, yavuz hırsız misali, yine vururken, imdat çığlıkları atıyorlar. Hristiyan âleminden yardım dileniyorlar.
        Ama köprülerin altından çok sular aktı. Artık karşılarında ne 1920 li yılların Türkiye’si, nede 1992 li yılların Azerbaycan’ı var!
       Azerbaycan 10 Milyonu aşkın nüfusu, zengin yeraltı kaynakları, güçlü ekonomisi ve uluslararası saygınlığı ile Kafkasların parlayan yıldızıdır.
       Türkiye bölgesinde büyük bir güçtür. Dünyada oyun kuran ülkelerden biri haline gelmiştir. Başta ABD ve RUSYA olmak üzere kimse Türkiye den vazgeçemez.
      Türkiye silah sanayiinde çok ileri gitmiştir. Başta İHA ve SİHA ları olmak üzere yerli ve milli silahları ile bileği bükülmez hale gelmiştir.
       Ankara, Kafkaslar, İran, Irak, Suriye, Batı Trakya’da yaşayanlarla birlikte bölgede, 150 milyon Türk’ün başkentidir.
       Tüm dünyadaki mazlum milletlerin hamisi ve umududur. Bağımsızlık mücadelesi veren ülkelerin rol modelidir.
        Azerbaycan ise bizim canımızdır. Biz iki devletiz, ama bir milletiz.
Bu şu günlerde Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve TBMM tarafından yeniden tüm dünyaya ilan edildi. İfadeler açık ve çok netti. Üstelik, söyledikleri her sözün arkasında yüce TÜRK MİLLETİ var.
        Yıllardır can Azerbaycan’ın yaşadıklarına göz yumanlar, çözüm ve diyalog demeye başladılar. Başta ABD, Rusya ve Fransa dan oluşan MİNSK gurubu ki bunların görevleri bölgede barışı tesis etmek, hep susup Ermenileri kolladılar!
         Karabağ bölgesine üç beş yüz PKK lı getirerek, bir iki tehdit mesajı ile bizi haklı davamızdan kimse döndüremez.
         Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz iki devlet, tek milletiz.
       
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157