banner153
03 Temmuz 2020 Cuma

TERÖR AŞKI

14 Kasım 2019, 18:47
Bu makale 335 kez okundu
TERÖR AŞKI
ŞABAN GÜNER
Uygar olduklarını iddia eden batı, uygarlığın (U) sunu dahi bilmiyor. Uygarlık sadece zenginlik demek değildir. Zengin olmak, güçlü olmak başka şeydir. Uygarlık, başka şeydir.
Bütün inanç sistemleri, bütün dini öğretiler, insanoğlunun mutluluğu için vardır. Yaratıcının canlılara biçtiği ömrü, en güzel tamamlaması için yaratıcıdan gelen vahiylerin toplamı kutsal kitapları oluşturur. Bütün kitaplarda ortak olan mevzuu adalettir. Barış içerisinde yaşamaktır. Kul hakkı yemekten sakınmaktır. Güç yerine hakka tapmaktır. Dünyada huzur ve barış içerisinde yaşayıp, yaşatarak, ahreti kazanmaktır.
Temel ilke Allahın verdiği ömrü, Allahın almasıdır. Allaha ait yetkinin ve görevin yaratılanlar tarafından gasp edilmesi hiç hoş değildir. Allahın hiç affetmeyeceği günahların başında gelir. Allahın affetmedi eylemleri yapanların, bu yanlışları inandıkların dini kayırma adına yapmaları ise bir başka garabettir.
Başkalarına hayatı cehennem eden canileri, sevip, destekleyip koruyanların bu canilerden hiçbir farkı yoktur. Teröristler kiralık katil, o katillerin efendisi ise batı ülkeleridir.
Haç ile hilalin kavgası hiç bitmemiştir.  Haçlı seferleri maalesef günümüzde devam etmektedir. Siz barışı sevip, barış için olmadık fedakârlıkları yapsanız dahi, Hıristiyan âlemine
Yaranamazsınız. Onlar ön yargılıdır. Müslümanların katil ve terörist olduğu konusunda hiç değişmeyen peşin yargıları var. Yarım yamalak din bilgisi ile onların değirmenine su taşıyan bizim mahallenin yobazlarından bahsetmeden geçmek olmaz.
Sayın Mehmet Özhaseki, batı için terör seviciler demiş. Sayın bakanın  söylediği çok doğru ama az söylemiş. Onlar, teröristin, Müslümanları vuranını severler. Müslüman kanı akıtanlara karasevdalılar. Bombalar kendilerine yönelince teröristi hiç sevmez, eletirlikli sandalyeye yollarlar. İslam dünyasında patlayan bombalar onlar için havai fişek hükmündedir. Bizim acılarımız, onlara mutluluk verir.
Mesele teröristi sevmekten çok İslam dünyasında, boğazlarına duracak tek ülke Türkiye ye olan nefretleridir. Birazda İran onlar için tehlikedir. Türkiye ve İran ın olmadığı bir İslam dünyası batı için kolay lokmadır.
İnsan hakları, adalet gibi kavramlar batıda çok ucuzlamıştır. Hak edilmeyen yerde dört elle sarıldıkları bu kavramlar, gerektiği yerde ise yok sayılmıştır.
Bu ne garip bir tesadüf ki yeryüzünde zulüm gören tüm milletler Müslümandır. Yine ne garip bir tesadüf ki terör İslam coğrafyasında var oluyor. Müslüman, Müslüman’ı boğazlıyor. Boğazlayanların işbirlikçileri ise hep sözde insan hakları ve demokrasi havarisi Hıristiyan batı oluyor. Öldürürken, beni öldürüyorlar çığlığı atacak kadar tiyniyetsiz bir batıdan bahsediyoruz. Onlardan dost olacağı inancımızı kaybetmiyoruz. Ve yanılıyoruz.
Birlik içerisinde çok çalışıp, çok üretmek zorundayız. İlim ve fende ileri gitmek zorundayız. Eskilerin “Allah hiç kimseyi muhannete muhtaç etmesin” şeklinde bir duaları var. Çok sevdiğim ve çok sık tekrarladığım bir duadır. Sadece dua etmek yetmiyor. Dualarımızı amelle desteklemeliyiz. Yürümek için önce ayağa kalkmak ve adım atmak gerekir.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157