banner153
banner156
24 Şubat 2020 Pazartesi

TOP AYAĞI BİR-İKİ KEZ DEĞMEYEN…

20 Ocak 2020, 09:18
Bu makale 495 kez okundu
TOP AYAĞI BİR-İKİ KEZ DEĞMEYEN…
KADİR DAYIOĞLU
Kayserispor Alanyaspor’a da yenildi, 5-1. Neredeyse “averaj takımı” olacak. Düşecek mi düşmeyecek mi diye fala açılmaya başladı… Kuruluşundan beri bu kaçıncı fal açılışı bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var; “Profesyonel bir olay, amatörce ve amatörlerce yönetilemez!”
 
Değer hükmümü başta vereyim; Rahmetli Üstadımızın dediği gibi; “Tahlil için Haliç’in neresinden numune alırsanız alın aynı sonuç çıkar!” O nedenle, ne yaparsanız yapın, profesyonel sporun, özelde Kayserispor’un makus talihini değiştiremezsiniz.
 
Kurulduğu günden beri, “yanlış kurulan denklemden doğru çözüm bekleniyor!” Yanlışlık burada. Yine kurulduğundan beri, İş hayatında başarılı olan insanların, bu temel kurala aklı ermez mi?  Elbette erer ama soru şu; babanın oğla; oğlun babaya vermeyeceği paraları, kulübe nasıl verirler? Bunun bir izahı olmalı.
***
Bu kulübün, bu şehrin enerjisini çok harcadığını, bilmem söylememe gerek var mı? Açık artırmada, kulübün borcu 300 küsur milyona çıktı ama “borç-alacak” ilişkisi bir türlü tek tek açıklanmadı. Açıklanmayınca da bazı kişilerin zan altında bulunduğu muhakkak…
***
İnanın, 300 küsur milyon lira az para değil… Bu kulübün “resmi defteri” olması yasanın gereği. Acaba “gayrı resmi” defteri var mı? Varsa, bu defter kim ya da kimlerin zimmetinde?
 
Mesela, “Kayserispor’un kasası olduğu!” söylenen bazı isimler basına düştü. Ama bunlardan hiç ses seda çıkmadı? Kim bilir belki de haberleri olmamıştır!.. Yine mesela, eski başkanlardan Recep Mamur ve Erol Bedir’ın alacakları ne oldu? Yoksa üstüne bir sünger mi çekildi; bir çizgi mi çizildi?
 
Tabii, şahıs olarak bu paraları nasıl muhasebeleştirdiler, ayrı konu… Bir esnafın masa takvimi üzerindeki bir takım “rakamlı notları” incelemeye, sorgulamaya alan maliye, bunlara ne diyor? Merak konusu…
***
Çok anlattım, bir kez daha anlatayım: Rahmetli Başkan Mehmet Çalık, Kayserispor’a hiç destek vermezdi. O nedenle de çok eleştirilirdi. Bir gün (1972) Kayserispor kongresine geldi. Söz verdiler… Çıktı kürsüye; “Benim arkamdan attığınızı biliyorum… Ben futboldan falan anlamam. 100 paralık bakkalın 10 paralık defteri olur. Kayserispor’un defterini-temeseğini getirin, yarın kulübü teslim alıyorum!” dedi ve geldiği gibi gitti. Peki, var mıydı Kayserispor defteri-temeseği?
***
Sonunda; “beni bu dipsiz kuyuya kim itti?” diyeceğini tahmin ettiğim Başkanı Berna Gözbaşı, açmış ağzını yummuş gözünü, geçenlerde… Eskiden kalan zamanında yapılmayan ödemeleri gündeme getirmiş. Kayserispor’a operasyon çekildiğinden söz etmiş.
 
Kim bunlar, ne tür operasyon çekildi; kimler çekti? Açıklanmaya muhtaç… Berna hanım; “hainlik hikayeleri anlatacakmış!” Ortada bir hikaye olduğuna göre demek ki, hikayenin hainleri var. Kimmiş bunlar bir görelim.
***
Sayın Başkan ayağına 1-2 kez top değmemiş adamların transfer edildiğinden yakınıyor. Ha bunlar, parasız olsa, anlarım ama milyonlar ödenmiş… Bunları kim teklif etti, kim getirdi?  
***
Tabii, bu kulübe ayağına top değmemiş topçu yeni alınmıyor. Yetmişli yılların başında, Düzce’den “güreşçi” transfer edilmişti, futbolcu, diye. Unutmayın; bu işin profesyonel bezirganları, simsarları var!..
***
Kusura kalmayın. Toptan falan anlamam derken, tevazu gösteriyorum… Topun ve topçunun hasını bilirim; hele hele topa vuruşundan… Yine kusura kalmayın, 3-4 yıl da yöneticilik yaptık. Sonunda, rahmetli Zeki Abi (Özbakkal) ile; “bu iş bizi aşıyor!” dedik ayrıldık.
***
Şükrü Karatepe, Başkan olunca, “abi, abi!” diye etrafında pervane olanlar; “çaptan düşünce” selamı sabahı kesenler, Külliye’ye danışman olunca tekrar kapısını çalanlara şunu demiştim: “Şükrü Abinizi seviyorsanız, söyleyin… Kayserispor’u üstlenmemesin. Bu konuda uyarın!” demiştim… Ne yaptılar bilmiyorum. Ama Kayserisor’a Başkan olduğunu biliyorum.
***
İstersen açıklamalara devam edelim: “Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, MHP Milletvekili Baki Ersoy ile birlikte katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamalarla akıllarda soru işaretleri bıraktı. Gözbaşı, ‘Takım sonda olmasaydı Başkanlığı bana bırakmazlardı’ dedi.”
***
Vallahi öyledir Sayın Başkan… Öldürürler, cenazeyi başkasına kaldırtırlar! Milyon milyon alacağı olanlar ne diye ağızlarını açmıyor acaba? Garip değil mi?

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157