banner153
04 Haziran 2020 Perşembe

TRANSFER DÖNEMİ

15 Haziran 2019, 08:42
Bu makale 234 kez okundu
TRANSFER DÖNEMİ
RAGIP TATAR
Futbolda yaz transfer dönemi başladı. Geçmiş sezonlarda taraftar heyecanla beklerdi taraftarı olduğu takımın yapacağı deyim yerindeyse bomba transferleri ve transfer haberlerini.
Günümüzün ekonomik gerçekleri, uyulması gereken parasal yaptırımların futbolu yöneten birimlerce sıkı kontrol altına alınması gibi nedenlerle artık bomba transfer ve bir ara sıkça dillendirilen uçakların inmesi gibi gösteri amaçlı transferler zor gözüküyor.
Taraftar ise doğal olarak hep beklenti içersinde. Konuştuğum kişilere kulüplerimizin transferde yaşadığı ve yaşayacağı zorlukları anlatmaya çalışıyorum dilim döndüğünce ama aldığım yanıt neredeyse aynı oluyor. Bizim başkan gereğini yapacaktır. Takım gelecek sezon şampiyon olmak zorunda veya diğer bir deyiş başarılı olmak zorunda diye.
Doğal olarak futbolun bileşenleri olan taraftar, yönetici takımın teknik adamı sahada uğraş veren futbolcusunun başarılı olma düşüncesi ve isteği olacaktır.
Buna kişisel olarak bende dahilim. Fakat gerçekleri de göz ardı edersek beklentimizin sonuçta yıkıntıya uğraması kaçınılmazdır. Süper Lig takımlarımızı göz önünde tuttuğumuz için alt liglerimizden çok haberimiz olmuyor.
Futbolun çok içinde olanlar iyi bilirler. Amatör bir takımı sahaya çıkarmak için bile ciddi maddi güç gerekir. Profesyonel takımlar içinse başarı için parasal sorun yaşamamak ve olabildiğince az yaşamak başarının birinci etkenidir.
Alt liglerimizde çalışan teknik adam arkadaşlarımla bir araya geldiğim veya iletişim araçlarıyla konuştuğumda yaşadıkları parasal sorunları dile getiriyorlar. Bu nedenle de çoğu sezonu tamamlamadan ayrılmak zorunda kalıyor veya süreç mahkemeye taşınıyor.
Sonuçta şunu dile getirmeye çalışıyorum yönetimler ve takımın teknik adamları fazla beklenti yaratmamalılar düşüncesindeyim. Çünkü beklenen başarı gelmezse taraftarın tepkisi sevimsiz oluyor.
Yinede bekliyoruz hepimiz gerçekleri bilsekte yıldız veya yıldız adayı transferleri.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV