banner87
24 Nisan 2018 Salı

TRANSFER VE AYNI SENARYO KORKUSU

19 Haziran 2017, 03:55
Bu makale 277 kez okundu
TRANSFER VE AYNI  SENARYO  KORKUSU
RAGIP TATAR

Futbolda birinci transfer dönemi  başladı. Transferde hayal  satma dönemi de doğal olarak başladı.

Geçtiğimiz yıllarda  büyük bir gazetenin yayın yönetmeni aynen şöyle söylemişti hayal satıyoruz diye. Özellikle  spor gazetelerinin sayfalarında bu hayallerden geçilmiyor.

Taraftar yapılan transferlerden ve yapılması düşünülen transfer haberlerinden sonra sezon öncesi  beklentiye giriyor doğal olarak. Bu sezon hem lig çekişmeli olacak hem de güzel futbol oynanacak beklentisiyle  günlerin getireceğini bekliyor.

Sezonun başlamasıyla da, beklentiler boşa çıkmaya başlıyor ne yazık ki. Son yıllarda bu döngü  kırılamadı.

Sezon boyu özellikle Süper Ligde kaliteli maç sayısı bir elin parmakları kadar var veya yok.

Takımlarımız kurumsal kimliklerine tam olarak kavuşamadıkları için  deyim yerindeyse ali yazıyor veli bozuyor. Bir sezon  öncesi transfer edilen oyuncuların  büyük kısmı istenmeyenler sınıfına dahil ediliyor.

Takımlarımızın özellikle teknik adam bazında devamlılıkları olmadığı gibi çoğu kulüplerin yönetim bazında  da devamlılık eksikliğini de eklerseniz sonuçta   gelgitlerin fazla yaşandığı süreçler oluşuyor.

Borç  yiyen kesesinden yer atasözünde olduğu gibi  kulüplerimizde oluşturdukları bütçeyi aşarak veya zorlayarak transferler yapıyorlar.

Transfer yapmasına yapıyorlar da bunun sonucunda bekledikleri başarı veya güzel futbola ulaşmakta zorlanıyorlar veya genellikle de beklentilerin çok uzağında kalıyorlar.

Kısa vadeli çözümlerin getireceği başarılarda kısa süreli olacaktır. Bu gerçeği gözetmediğimiz sürece  sürekli bir başarı gelmeyecektir, gelmiyor da zaten.

Ancak doğru ve uzun vadeli gelecek planlayanların başarısı kalıcı olur. Taraftara bu gerçeği anlatmadığımız içinde  yaşadığı hüsrana çözümü tribünden kaçmakta buluyor. Umarım  transferde aynı yanlışları yapmayız. Umudum olmasa da gönlüm  böyle istiyor.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV