banner153
25 Eylül 2020 Cuma

UMUT SATMAK

21 Haziran 2019, 09:46
Bu makale 383 kez okundu
UMUT SATMAK
RAGIP TATAR
Yakın zamanda büyük bir yayıncı kuruluşunun genel yayın yönetmeni yaz transfer dönemi için aynen şöyle söylemişti umut satıyoruz.
Basın, yayın kuruluşlarında ki transfer haberlerine bakınca bu sözü anımsamamak mümkün değil. Futbol Federasyonu başkanı açıklama yapıyor gelecek sezondan itibaren yabancı oyuncu sayısı ile ilgili düzenleme yapacağız diye. Transfer haberlerine bakıyorsunuz neredeyse tamamı yabancı oyuncuların isimlerinden oluşuyor. Zaten kulüplerimizin yabancı oyuncu kadrosu neredeyse dolu. Bu oyuncuları göndermeden oyuncu alamayacağınız gibi parasal sorunların dorukta olduğu dönemde hangi parayla kaliteli oyuncu getireceksiniz.
Anlayacağınız nereye dokunsan ateşten gömlek gibi. Zaten basına yansıyan haberlerden oyuncularla, kulüplerimiz arasında ki parasal sorunlar hukuki alana taşınmış gözüküyor.
Çözüm önerimiz hep aynı. Altyapıya yönelmek. Fakat bu dönemde umut satmak daha kolay ve beklenti yarattığı için avunup gidiyoruz hep beraber.
Yerli oyuncu transferi için Kayserisporlu Deniz Türüç dışında adı geçen isim bulmak zor. Onunda sözleşmesi devam ettiği için istenen bonservis bedelini ödeyecek kulüp yok diyebilirim. Bana da sorsanız Deniz Türüç dışında bir kaç tane yerli oyuncu ismini ya sayabilirim yada sayamam. Ne yazık ki durum böyle.
Umut satmaya devam dışında bu anlayışla transfer sezonu sonuna kadar başka yol gözükmüyor bizlere demek doğrusu gibime geliyor.
Böylelikle bir yere varabilir miyiz diye sorarsanız hayalden öte yol yok derim.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV