banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

YALNIZ YÜRÜMEMEK İÇİN

17 Mayıs 2018, 09:44
Bu makale 203 kez okundu
YALNIZ YÜRÜMEMEK İÇİN
RAGIP TATAR
Asla yalnız yürümeyeceksiniz. İngilizlerin efsane takımlarından Liverpool taraftarlarının armağanı olan söylem. Taraftarsız bir futbol takımının kalıcı olduğunu ve başarılar elde edebileceğini söylemek zor.
Geçtiğimiz sezon Süper Ligimizde maç başına seyirci ortalaması sekiz binlerdeydi. Bu sezon geçtiğimiz sezonlara göre taraftar sayısında ciddi bir artış oldu. Yeterli mi derseniz yetmez. Bakın Almanya, İngiltere gibi liglere her maç tıklım, tıklım dolu. Bizde ise başarı yoksa taraftarda yok anlayışı geçerli. Gerçek taraftar her türlü şartta takımının yanında olmalı diye düşünüyor insan ama durum bu. Değişmesi için yapılması gerekenler ise sosyologların işi.
Kayserispor başta olmak üzere bir çok takım yıllar sonra bu sezon taraftar desteğini arkasına aldılar. Bizde ki anlayışı belirttim. Başarıyla orantılı. Taraftarın takımının yanında olması veya olmaması. Kayserispor un ilk yarıda elde ettiği otuz puan olmasa ikinci yarıda ki görüntüsüyle küme değiştirmiş olacaktı. Daha önceki yazılarımdan birisinde sezon bitimi Kayserispor çok şeye gebe demiştim.
Sanırım yönetimde benim gibi düşünüyordur. Daha doğrusu düşünmek zorunda. Sezonun ikinci yarısını çok iyi irdeleyip gerekli önlemleri almak zorundalar. Yoksa yalnız yürümek zorunda kalacakları gibi bunun sonuçları da doğal olarak acı olacaktır.
Benzer sorunlar diğer tüm liğ kategorilerinde ki takımlarımızın da sorunu.
Bizde ki uygulama şöyle oluyor. Sezonu başarısız tamamlayan yönetimler kongre kararı alıyor ve yeni bir yönetime görevi devrediyorlar. Ben oynadım yeterince birazda siz oynayın der gibi. Yönetimde devamlılık sağlanamadığı içinde geleceğinde başarılı olması zor oluyor doğal olarak.
Yalnız yürürsen, yolda kalırsın hedefe ulaşamazsın. Gerçek böyle.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV