banner153
05 Ağustos 2020 Çarşamba

YAŞAMAK VE YAŞATMAK GEREK

08 Aralık 2019, 11:51
Bu makale 230 kez okundu
YAŞAMAK VE YAŞATMAK GEREK
RAGIP TATAR
Yaşamın kaynağı umuttur. Umudunu kaybedersen ne yaşamdan beklentin olur nede gelecekten. Şair şöyle söylemiş. Yaşamak gerek diyerek ayak direyip direneceksin.
Futbol kulüplerimizin çoğunluğu borç batağında. Çözüm yolunu da takımlarımızı yönetenlerin bildiklerinden emin değiliz.
Kayserispor’un yaşadığı sıkıntıların benzerini diğer takımlarımızın da yaşaması olası. Sürdürülebilinir ekonomik değerlerin yoksa sistemin bir süre sonra tıkanacağını bilmek için ekonomist olmaya gerek yok.
Bugün olmasa bile yakın gelecekte kulüpleri ekonomik anlamda çok zor günler bekliyor. Kısa süreçte hiç bir takımımızın çözüm bulabileceğini de düşünmüyorum.
Taraftar için tek değer başarı. Başarı dışında hiç bir şey onu tatmin etmez. Yönetimlerin nelerle uğraştığı çözmeye çalıştığı sorunlar nelerdir onu ilgilendirmez. Haksız mı dersen, taraftarın haklı olduğunu düşünür ve söylerim.
Bana bugün takımlarımızdan birisinin yönetim kuruluna girmemi isteseler çok düşünürüm düşünmekle kalmam büyük olasılıkla da olmaz derim.
Geçmişte böyle düşünmüyordum. Şimdi futbol ekonomisinin çok büyüdüğünü ve bunun sürdürülebilinir olması için kaynak yaratmanın, dahada önemlisi gelecek planlamasının nasıl yapılması gerektiği konusunda uzlaşma sağlamada olacak fikir aykırılıklarının çok yaşanacağını düşündüğüm için yönetici olma düşüncesi zor geliyor.
Futbol ve spor organizasyonunu bilen profesyonellere gereksinim var. Daha da önemlisi şairin dediği gibi yaşamak için ayak direyip dayatmasını bilmek gerekiyor.
Yoksa yaşayamazsın ve gelecek karanlık hem de çok karanlık olur. Sorun sadece Kayserispor’un değil başta da belirttiğim gibi çoğunluğun.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV