banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

YENİDEN SÜPÜRMEK

13 Eylül 2018, 07:33
Bu makale 241 kez okundu

Trabzon’da oynanan Milli maçta önce yayın, sonrada süpürge kriziyle karşı, karşı karşıya kalan futbolseverlerin alınan sonuç sonrasında Milli takımımızla ilgili son umutlarını da süpürmüşlerdi. Maç öncesi yaşanan televizyon yayın süreci ve saha içinde ki konfetilerin temizlenme şeklinin bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum. Dilemekten de öte yaşanmamalı.
Avrupa Futbol Şampiyonasını düzenlemeye aday ve adaylık sonuçlanmasına günler kala bu görüntülerin olumsuz yansımalarının olacağını sanıyorum. Kendi kalesine gol atmak deyimi bu olsa gerek.
Yabancı oyuncu sayısı ile ilgilide son günlerde açıklamalar iyice arttı. Çözüm eğitimde. Cocu dışında Süper Ligimizde tüm teknik adamlar yerli olduğuna göre, Akhisarspor teknik adamını da yerli olarak değerlendiriyorum. Çünkü Saffet Susiç hem kültürel olarak hem de yıllardır içimizde olan biri. Teknik adamlarımız yerli ama yönettikleri oyuncuların çoğunluğu yabancı. Şunu söylemek istiyorum. Süper Ligimizde teknik adamlık yapacak bir dolu teknik adamımız olduğuna göre alt yapılarda da geleceğin oyuncularını yetiştirecek teknik adamlar var demektir. Sorun nerede? Ne yazık ki teknik adamlarımız işin kolaycılığına kaçarak neredeyse alt yapıdan çıkan oyuncuyu oynatmamak için yarışıyorlar. Samet Aybaba’yı ayrı tutuyorum bu konuda. Anlayacağınız altyapıları da yeniden süpürmek gerekiyor. Donanımlı teknik adamlarla burasını yeşertmekten başka çözüm yok. Takımlarımız bazında Milli takımımız bazında
Bir şeyler söylemek zorunda hisseden bunu yaparkende gülünç duruma düşen yöneticileri de süpürmek gerekiyor. Sadece futbolda değil her alanda bu tür kişileri süpürmek gerekiyor kalkınma için.
Son olarakta tam artık işimiz bitti derken İsveç Milli takımını yenerek süpürülmekte olan duygularımızı yeşerten ama sadece yeşertmek yetmez bunu büyütmesi gereken Milli takımımız artık süpürgeyi eline alsın diyorum.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV