banner203
20 Mart 2023 Pazartesi

MART AYI İHRACATI 130 MİLYON DOLARI AŞTI

Sanayi Odası Mart ayı ihracat rakamlarının bir önceki aya göre yüzde 5,2 oranında artarak 130, 4 milyon dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi.

29 Nisan 2011 Cuma 16:50
Bu haber 1036 kez okundu
MART AYI İHRACATI 130 MİLYON DOLARI AŞTI
Haberici -->
2011 yılı Mart ayı ihracat rakamları hakkında bilgi veren Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “ihracatımızda pozitif gidişat devam etmektedir. Geçen yıla göre iyi bir durumdayız. Bu ay üyelerimiz tarafından 100 ayrı ülkeye ve 3 serbest bölgeye ihracat gerçekleştirilmiştir. Mart ayı ihracat rakamlarında geçen aya göre yüzde 5,2 oranında bir artış yaşanırken, bu rakam geçen yılın Mart ayına göre yüzde 22,5 oranında artarak 130,4 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir” dedi.
İhracatta ilk üç sırayı, Irak, Almanya ve İtalya’nın aldığını belirten Başkan Boydak, ihraç edilen ürünlerin sırası ile tekstil, mobilya, demir, çelik, sac, iletken ve maden olduğunu, Boydak Dış Ticaret A.Ş., HES Hacılar San. ve Tic. A.Ş. ve Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin ise ihracatçı firmalar arasında ilk üç sırayı aldığını açıkladı.
Başkan Boydak, “Kayseride tabana yayılan bir ihracat var. Mart ayı içerisinde şehrimizden ihracat yapan irili ufaklı 200’ün üstünde firma var. Bu rakam daha önce 140 civarında idi. İhracatçı firma sayımızın yukarıya doğru gidiyor olması Kayserimizin geleceği bakımından önem arz etmektedir. Ben tüm ihracatçı firmalarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: KAYSO
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV