banner203
20 Mart 2023 Pazartesi

ÖZÜRLÜLER YASASI UYGULANMIYOR

Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdamı Derneği’nin geleneksel olarak düzenlenen kaynaşma kahvaltısı Emirgan Çay Bahçesi’nde yapıldı. Dernek Başkanı Hasan Aykülteli, özürlüler kanunu ile engellilerin önünün açılmasına rağmen, yasanın uygulanmasında bazı zorlukların yaşandığını kaydetti.

30 Nisan 2011 Cumartesi 14:35
Bu haber 1395 kez okundu
ÖZÜRLÜLER YASASI UYGULANMIYOR
Haberici -->
        Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdamı Derneği’nin toplantısında konuşma yapan Dernek Başkanı Hasan Aykülteli, derneğin amacının zihinsel engellilere kurs ve istihdam merkezleri açarak istihdam sağlamak ve ailelere yardımcı olmak olduğunu söyledi.
         
        Dernek Başkanı Aykülteli, özürlüler kanunu ile engellilerin önünün açılmasına rağmen, yasanın uygulanmasında bazı zorlukların yaşandığını ifade etti. Aykülteli, yasaların etkin şekilde uygulanması için güçlü sivil toplum örgütlerinin olması ve engelli ailelerinin de haklarını bilmesi gerektiği görüşünü savundu.
         
        Aykülteli, özürlüler için çıkarılan 6111 sayılı kanunla Merkezi Sınav sistemini olumlu bulduğunu belirtti. “Bu sayede özürlüler il il dolaşmayacak” diyen Aykülteli, yasayı çıkaran herkese teşekkür etti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV