banner203
20 Mart 2023 Pazartesi

SADIK YAKUT: HESAP VERMEYE GELDİK - ELİTAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya ve Milletvekili Adayı İsmail Tamer seçim çalışmaları kapsamında Özvatan ilçesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel ve milletvekili adayları Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır ve Mehmet Adıgüzel ise Felahiye ilçesine gitti. Mustafa Elitaş Felahiye’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’taki sözlerine değinerek “Oktay Ekşi'den ders almış, dersine devam ediyor. Atalar ne söylemiş: Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe, küfürbazı yanında dolaştırırsan olursun hergele" diye konuştu.

29 Nisan 2011 Cuma 15:04
Bu haber 1654 kez okundu
SADIK YAKUT: HESAP VERMEYE GELDİK - ELİTAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ
Haberici -->
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ve beraberindekiler, Özvatan ilçe girişinde Özvatan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  İlçe Başkanı Hasan Karazehir ve partililer tarafından karşılandı. Karşılamadan sonra milletvekili adayları, Özvatan Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Çiftçi, köprünün yapımı için 4 milyon, Özvatan yolu için ise 20 milyon lira harcandığını belirtti.
Daha sonra ilçe teşkilatına geçen milletvekili adayları, partililere seslendi. Burada konuşan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Özvatan'a hesap vermeye geldiklerini söyledi.
Yakut, şöyle konuştu:
" Biz bugün buraya hesap vermeye geldik. Yani 8,5 yıldan bu yana Türkiye'ye, Kayseri'ye, Özvatan'a neler yaptık bunun hesabını vermeye geldik. Alnımız açık, hesabımızı vereceğiz inşallah."
AKP Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya da MHP'de yaşanan ve 2 genel başkan yardımcısının istifasıyla sonuçlanan kaset skandalına değinerek “Bu seçmeni aşağılayan, başörtülü hanımlara hakaretler yağdıran bu insanlar bu seçmenin oylarını alamazlar” dedi.
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Felahiye’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan hakkındaki Zonguldak’ta sarf ettiği sözleri eleştiren Elitaş, ataların sözünü değiştirdi ve “Hergele” tabirini kullandı.
Elitaş, "Kılıçdaroğlu ya çok cahil, ana ile ayağın ayrımını bilmiyor ya da Oktay Ekşi'den ders almış, dersine devam ediyor. Atalar ne söylemiş: Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe, küfürbazı yanında dolaştırırsan olursun hergele. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim" dedi.

Anahtar Kelimeler: AKP
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV