25 Haziran 2022 Cumartesi

YAKUT CHP’YE “AKLINIZI BAŞNIZA ALIN” DEDİ

TBMM Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut terör ve terörle alakalı hükümete yönelik eleştirilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin Hakkari mitinginde Türk bayrağı bulundurulmamasına değinen Yakut “Herkes aklını başına alsın” dedi.

27 Mayıs 2011 Cuma 17:39
Bu haber 799 kez okundu
YAKUT CHP’YE “AKLINIZI BAŞNIZA ALIN” DEDİ
Haberici -->
AK Parti milletvekili adaylarından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel ve Ahmet Öksüzkaya, milletvekili adayları Dr. Murat Cahit Cıngı ile Mehmet Adıgüzel, Eski Sanayi esnafını ziyaret etti.
        Ayrıca AK Parti milletvekili adaylarından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ve milletvekili adayı Murat Cahit Cıngı, Kocasinan ilçe teşkilatı tarafından Mimarsinan mahallesinde düzenlenen akşam toplantısına katıldı.
        TBMM Başkanvekili Sadık Yakut seçimlere sayılı günler kala artan terör olaylarına değinerek, terör örgütüne, BDP’ye ve CHP’ye eleştirilerde bulundu. Doğu ve Güneydoğu’da oynanan oyunun 12 Eylül 1980’deki oyunun devamı olduğunu anımsatan Yakut, “Bizim o bölgedeki Kürt kökenli vatandaşlarımızla hiçbir alıp veremediğimiz yok” diye konuştu.
        Yakut, konuşmasına şöyle devam etti;
“Bu olaylar bölgede bulunan enerjinin ve suyun dış güçler tarafından paylaşılmak istenmesi ve sahip olunmak istenmesidir. Onun için o bölgedeki parti, terör örgütünün mensupları, o bölgeden oy alacağım diye özerklikten bahsedip, yaptığı Hakkari mitinginde tek bir Türk bayrağı bulundurmayan partiye sesleniyorum. Herkes aklını başına alsın. Bu devlet büyük devlet. Ülkemiz 74 milyon nüfusuyla, dünyanın en büyük 17. ekonomisiyle ve dünyanın en güçlü ordularından birisiyle, kuru gürültülere pabuç bırakacak bir devlet de millet de değil.”
        Konuşmasında MHP’ye de yüklenen TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, “Siz terör meselesini getirip, bizim kucağımıza atacaksınız. Ondan sonra da bizi tenkit etmeye kalkışacaksınız. Herkes haddini bilecek” ifadesini kullandı. 
Bölgedeki terör sorununu sadece AK Parti’nin çözeceğini kaydeden Yakut, “Bu işin üstesinden aldığımız çeşitli tedbirlerle, inşallah seçimden sonra biz geleceğiz. Nasıl ki ülkemizin yol, sağlık, eğitim ve diğer birçok meselesini halledip, enflasyonu tek haneli rakama indirip, paradan 6 sıfır atıp, IMF’ye olan 23,5 milyar dolar borcu 5 milyar dolara düşürdüysek, terör meselesini de biz çözeceğiz, AK Parti çözecek.” şeklinde konuştu. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV