banner167
banner179
08 Mart 2021 Pazartesi

YÜREGİMİZ YANIYOR

18 Şubat 2021, 06:55
Bu makale 1508 kez okundu
YÜREGİMİZ YANIYOR
ŞABAN GÜNER
       Tam otuz altı yıl oldu. Anaların yüreğindeki yangın sönmedi. Tam söndü sönüyor dediğimiz anda yeni bir acıya uyanıyoruz.
       Bu defa yine öyle oldu. Üç askerimizin şehadet haberine üzülürken, on üç sivil insanımızın acısı ile sarsıldık. Hain PKK, beş yıldır elinde rehin tuttuğu masum insanlarımızı katletti. 
       Bu aşağılık tutumlarını, gölgelemek telaşı ile “Biz yapmadık, TC bombaları ile öldüler ”iftirasına attılar.   Siyasi uzantıları hemen bu iftiraya sarıldı. Yetmedi yurtdışı uzantıları, baş hamileri, ABD muallak ifadelerle caniliği sulandırmaya çalıştı.
        Gerçi Türk dışişlerinin verdiği sert tepki ile açıklamalarını düzeltip adam gibi taziye dilediler. Yine de güvenmeyin! Her insan gibi her devlette tıynetini hiç değiştirmez. 
        İçeride, aklıselim Türk Vatandaşlarını, siyasi partiler arasındaki demagojiye dayalı demeç ve açıklamalar derinden yaralıyor. 
        Mecliste HDP hariç bütün siyasi partilerin bir araya gelip “ Söz konusu olan yüreklerimizdeki yangın sa. Gerisi teferruattır “demelerini istiyor ve bekliyoruz.
        Zaten HDP siyasi parti değil. Terör örgütünün meclisteki uzantısı dersek yalan olmaz. Bunu herkes biliyor. Ne var ki bu günkü dünya düzeninde bu partiyi kapatamıyorsunuz.  Hadi kapattık, bu kere mağdurları oynayarak, bir başka yolunu bulup meclise geliyorlar.
      Tehditle, şantajla oy topluyorlar. Olmadı satın alıyorlar. Arkalarında tüm dünyadaki Türkiye düşmanları var. Eroin, esrar kaçakçılığı var. Petrol ticareti var. Haraç var. Her türlü pislik var.
      Ama bu pisliği temizleyip yüreklerimizdeki yangını söndürmek için siyaset kurumunun yapacağı çok şey var.
      “ Neler yaptık şu vatan için!
         Kimimiz öldük;
         Kimimiz nutuk söyledik” diyor Orhan Veli
         Ben ve benim gibi düşünenler ise yeter nutuklardan bıktık. İktidarı ve muhalefeti bir araya gelin. Yapılması gerekenleri konuşun. Alınacak tedbirleri ve yol haritasını belirleyin.  Her önüne gelen milletvekili olamasın. Kazanç kapılarını kapatın.
           Mesela şu İnsan Hakları Derneği (İHD) ve benzeri derneklere yeter deyin.   İçişleri Bakanımız, PKK 6021 sivil insanımızı öldürdü diyor. Kadın, çocuk, genç, ihtiyar demeden etnik köken gözetmeden, inançlarına bakmadan katledilen, bu ülkenin insanları için tıkı çıkmayan bu ve benzeri dernekler, teröre cephane taşıyıp, güç veriyorlar. Bunlardan  başlayarak, bir mıntıka temizliğinin günü geldi ve çoktan geçti.  Düşmanın tedarik kanalarını kesmek, kazanmanın ön şartıdır.
         Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Milletimizin başı sağolsun.
 
                      

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV