banner87
19 Eylül 2019 Perşembe

YÜZÜMÜZE BAKILDIĞINDA UTANMAMAK

30 Mayıs 2019, 03:32
Bu makale 231 kez okundu
YÜZÜMÜZE BAKILDIĞINDA UTANMAMAK
RAGIP TATAR
Futbol sezonu sona eriyor. Erdi söylemi daha doğru olacak. Sadece Süper Lige terfi final maçı kaldı. Fakat futbolun en üst bileşenlerinin bir birleriyle ilgili söylemleri geleceği aydınlatacağına tam tersi karartıyor.
Çocuklarımız bizim ve ülkemizin geleceği olduğuna göre bugün ve gelecekte yüzümüze baktıklarında utanç duymayacağımız yaşam tarzı bizim felsefemiz olmalı. Futbolun bileşenleri olan en üst düzeyde görev yapanlar ise bu felsefeye sonuna kadar bağlı olmalılar.
Başarılı olmak her insanın kurumun isteği doğal olarak. Fakat yaşam denge unsuru bazıları başarılı olurken bazıları da başarısız oluyor. Bunu doğal kabul edersek sorunu da büyük ölçüde çözmüş oluruz.
Süper Lig ve Süper Lig kadar olmasa da birinci ligi yakından izliyorum. 2018-2019 sezonunun Süper Ligimizde bana göre en başarılı takımı Trabzonspor, teknik adamı da Ünal Karaman’dır. Şartların getirdiği bu yapılanma Trabzonspor u gelecek yıllarda daha da başarılı kılacak diye düşünüyorum. Birinci ligde ise tartışmasız Hatayspor ve teknik adamı İlhan Pulat.
Şunu unutmamamız gerektiğine inanıyorum başarılar gelip geçer ama kusurlar kalıcı olur. Futbolun tarafları olarak hepimiz doğru düşünüp doğru söylemlerde bulunmalıyız.
Transfer haberleri neredeyse bir ay önceden başlamıştı. Bayram sonrası ise artarak devam edecek basın ve yayın organlarında. Menajerler fazla mesaiye çoktan başladılar. Her yıl olduğu gibi bazı takımlarımız kongre kararı aldılar. Geçen yıl şöyle yazmıştım. Sezon bitimi çoğu takımımız kongre kararı alır diye. Değişen bir şey yok.
Anlayacağınız kısır döngü devam ediyor. Kulüplerimizin sağlıklı kurumsal yapısı oluşmadığı için yaşanan süreçte farklılık olmuyor ne yazık ki.
Dileğim ve umudum geleceği doğru planlayacak yönetimler işbaşına gelir.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV