banner167
27 Temmuz 2021 Salı

“321 MİLYON LİRALIK İHALE YAPTIK”

Başkan Çelik bilgi verdi

14 Haziran 2017 Çarşamba 08:12
Bu haber 755 kez okundu
“321 MİLYON LİRALIK İHALE YAPTIK”
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yönetiminde yaptı. Toplantının başında yatırımlarla ilgili bilgi veren Başkan Çelik, çok yoğun çalıştıklarını belirterek, bu yıl 321 milyon TL bedelli 157 ihale yaptıklarını söyledi. 
Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan 75 maddeyi görüşerek karara bağladı. Haziran ayı toplantısının başında yatırımlarla ilgili değerlendirmeler yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ramazan ayında işlerin daha da yoğunlaştığını belirterek, “Ayağımız gazdan çekmeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Yılbaşından bu yana yapılan ihalelerle ilgili de bilgi veren Başkan Çelik, “Yılbaşından beri Fen Daire Başkanlığımız 28, Yapı Kontrol Daire Başkanlığımız 14, Park Bahçeler Daire Başkanlığımız 19, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız 17, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımız 9 ve KASKİ Genel Müdürlüğümüz 70 ihale yaptı. Toplam 157 ihalemizin parasal değeri 321 milyon TL” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kayserigaz’ın doğalgaz yatırımlarıyla ilgili bir madde de görüşüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mustafa Çelik, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerine doğalgaz yatırımının Ağustos ayında temelini atmayı planladıklarını belirtti ve bu iki ilçenin gelecek yıl doğalgaza kavuşabileceğini söyledi. Başkan Çelik, daha sonra da Tomarza ilçesine doğalgazın ulaştırılacağını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, doğal gaz, elektrik ve su dağıtımında Türkiye’de en geniş coğrafyaya ulaşan şehrin Kayseri olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeni iş makinelerinin alınması talebi de görüşüldü. Meclisinde onayı ile Büyükşehir Belediyesi 2 greyder, 10 kamyon, 2 toprak silindiri, 2 lastik tekerlekli yükleyici, 1 asfalt finişeri, 1 asfalt silindiri, 1 asfalt kazıma makinesi ve 1 adet 35 tonluk mobil vinç alacak.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV