banner167
27 Temmuz 2021 Salı

AK PARTİ’NİN SONU MART SEÇİMİ OLACAK

CHP İl Başkanı Ümit Özer, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin sonunun başlangıcı olacağını söyledi.

23 Ekim 2018 Salı 10:05
Bu haber 1622 kez okundu
AK PARTİ’NİN SONU MART SEÇİMİ OLACAK
Haberici -->
CHP İl Başkanı Ümit Özer, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin sonunun başlangıcı olacağını söyledi.

CHP İl Binası’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Özer, seçim başarısı için her yolun mubah görülmemesini anlatarak, şunları söyledi:

“24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Seçim başarısı için her yolu mubah gören, bu uğurda yetimin hakkını, kamunun olanaklarını hiç eden siyasi iktidar parlamentodaki çoğunluğunu kaybetse de, dün en ağır hakaretlerle üzerine gittiği ittifak ortağının desteği ile yeniden iktidar olmayı başardı. Fakat bu başarısı uzun sürmeyecek. AKP iktidarının temelleri nasıl ki 1994 yerel seçimlerinde atıldı ise AKP için sonun başlangıcı da Mart 2019 seçimleri olacak, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Sadece rantı düşünen, şehirlerimizi kimliklerinden kopartıp birer beton yığını haline getiren, yanlışlarını da halkımızın dini duygularını sömürerek gizleyen, AKP bu seçimlerde hiç ummadığı bir tepki ile karşı karşıya kalacak. ‘Ceketimi koysam kazanır’ düşüncesiyle, halkımızın tercihlerini küçümseyen, halka tepeden bakan bu zihniyet Mart 2019 yerel seçimlerinde seçmeni çantada keklik görmenin karşılığını görecek.”

Mart 2019 seçimleri için çalışmalarına erken başladıklarını ifade eden Özer, yapacakları çalıştay için de şunları söyledi;

“İl örgütü olarak biz de bugüne kadar yapılmayan bir uygulamayı hayata geçirerek, 23 Ekim Salı Günü Nevşehir Gülşehir’de bir Çalıştay yapacağız. Elbette otelin kapasitesi doğrultusunda çalıştayımıza herkesi davet edemedik ama Kayseri’nin Mart 2019 seçimlerinde, nasıl doğru adımlar atması gerektiği konusunda en doğru yol haritası çizecek kalabalık bir katılımın olacağını belirtmek isterim. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Mart 2019 seçimleri için görüş ve önerileri olan, niyeti de üzüm yemek olan partililerimiz ve dostlarımız için her zaman kapımız açık. Her zaman onları dinlemeye, görüşlerinden faydalanmaya hazırız. Biz ortak aklın, bilimin, demokrasinin yanında olan bir partiyiz. Çalıştayımızın ardından da Cumhuriyet Halk Partisi’ni başarıya taşıyacak, AKP için sonun başlangıcına imza atacak olan adaylarımızla vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağız. Şehrin kalbine bir hançer gibi saplanan ucube üst geçitleri proje diye Kayseri halkının önüne getirenlere; trafik sorunu olmayan bir kente trafik sorunu yaratan yanlış işler yapanlara; kentin 70 yıl sonrasını planladığını söyleyip de yaptıklarını 3-5 yılda atıl duruma düşürenlere inat, tıpkı genel seçimlerde olduğu gibi, halka dokunan, halkımızın sorunlarına çözüm üreten; betona ve ranta değil kent kimliğine değer veren projelerimizle halkımızın karşısına çıkacağız. Ve bu sefer başaracağız.Çünkü halkımız 24 Haziran seçimlerinin ardından bir kez daha gördü ki AKP’nin halkın sorunlarını çözmek gibi bir derdi yok. Bunu emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına gösterdikleri ciddiyetsizlikten de anlayabilirsiniz. Kendileri 40’lı yaşlarda emekli olurken halkına bunu çok görenler; halka gelince para yok diyerek halkın taleplerini görmezden gelip, kendilerine yazlık, kışlık, uçan saraylar alanlara halkımız en güzel yanıtı Mart 2019 seçimlerinde verecektir.”

“SEÇİMDEN SONRA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK”

Gazetemize önemli açıklamalar yapan CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra durgun geçen süresini şöyle açıkladı;

“Seçimden sonra çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Umduğumuz gibi bir sonuç alamadık. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin mitingini coşkulu bir kalabalık karşıladı. Recep Tayyip Erdoğan, mitingin saatini, gününü değiştirdi ama biz Ramazan’da öğlen saatinde çok inanarak oradaydık. Çok inanmıştık ve bunun hayal kırıklığını yaşadık. Bu kırıklığı bir süre üzerimizden atamadık. Bu seçim çünkü çok önemliydi, Türkiye’nin kaderiydi. Durum seçim kaybetmek değildi; ülkemizin geleceğiydi ve bizi de kaygıya düşüren buydu. Kazananın kim olduğu önemli değildi. Kazanan yeter ki Cumhuriyetçi, parlamenter sistemden yana olsun diye çok istedik. Keşke kazanabilseydi, halkımız keşke tercihini ondan yana kullanabilseydi ama maalesef ki olmadı ve ülkede rejim değişti. İnsanların umudu CHP.”

HABER: NİHAL BAYRAKTAR

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV