banner167
27 Temmuz 2021 Salı

BAKAN YEŞİLHİSAR’DA DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ ATTI

Temel atma ve açılış törenlerine katıldı

10 Temmuz 2017 Pazartesi 08:17
Bu haber 1504 kez okundu
 BAKAN YEŞİLHİSAR’DA DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ ATTI
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yeşilhisar'da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Yeşilhisar ilçesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreni ile bir dizi merkezin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Yaklaşan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili de açıklamalarda bulunan Özhaseki, son bir yılda yaşanan olumsuzlukların, cumhuriyet tarihi boyunca yaşanan tüm olaylara bedel olduğunu vurguladı. Türkiye'nin özellikle son bir yılda bazı konulara çok büyük enerji harcadığına dikkat çeken Özhaseki, "Birincisi, kadim tarihimiz boyunca karşılaşmadığımız ihanet olan FETÖ belası. FETÖ darbe girişimi, bayrağımızın hür bir şekilde dalgalanmasını, ezanlarımızın okunmasını engellemeye yönelikti. Bizim bildiğimiz, askerlerin yaptığı klasik darbe denemesi değildi. Bu girişim, milletin geleceğine, bekasına kastetme hareketiydi. Allah korusun, girişim başarılı olsaydı iç savaş çıkmış, ülke bölünmüştü ve bu bayrak böyle dalgalanamazdı. Bu girişim sadece bizim milletimize değil, bütün mazlum milletlere yönelikti." diye konuştu.

"BÜYÜME HIZINDA AVRUPA'DA BİRİNCİ SIRADAYIZ"

Açıklamalarında Türkiye'nin enerjisini harcadığı önemli konulardan diğerinin de PKK terörü olduğunu dile getiren Bakan Özhaseki, Türkiye'nin yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ekonomide de önemli bir mesafe kat ettiğini belirtti. Özhaseki özetle şunları söyledi:

“Uyum içinde sabahlara kadar çalışan bir bakanlar kurulumuz var. Bütün belalardan kurtulduk, şimdi de ekonomik olarak büyümeye çalışıyoruz. Son çeyrekte yüzde 4 büyüdük. Bu rakamlarla Avrupa'da bir, dünyada ise 3. sıradayız. Bu büyüme devam edecek."

İLÇELERİMİZLE BİRLİKTE BÜYÜYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yeşilhisar’da içmecelerin de içerisinde bulunduğu yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve kentsel dönüşümün temel atma törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada Kayseri’nin ilçeleriyle birlikte topyekun büyüdüğünü belirten Başkan Çelik, ilçelerin daha da hızlı büyümesi için büyük gayret sarf ettiklerini söyledi.

Yeşilhisar’ın her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Çelik, “Tam 1 yıl önce ilçemizde bir sel felaketi oldu. Büyükşehir Belediyesi felaketten 1 saat sonra tüm imkanlarıyla ilçedeydi. Hemen ertesi gün başlayarak 1 haftada tüm ilçede alt ve üst yapıyı yeniledik. Bu Bütünşehir yasası ve Büyükşehir’in gücü ile oldu. Bütünşehir Yasasına Sayın Bakanım Mehmet Özhaseki çok emek verdi. Şimdi de desteğini esirgemiyor. Büyünşehir Yasasının çıkmasından bu yana Yeşilhisar’a 35 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yıl da yatırım planında mezarlık duvarları, halı saha, modern bir kesimhane, hayvan sulama tesisleri, tarımsal sulama tesisleri, 50 bin metrekare kilit parke, 25 kilometre asfalt bulunuyor” diye konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV