banner167
27 Temmuz 2021 Salı

CABBAR’DAN ÖĞRENCİLERE OYUNCAKLI SABUN

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Temiz Eller Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında öğrencilere oyuncaklı sabun hediye etti.

14 Ekim 2018 Pazar 11:07
Bu haber 629 kez okundu
CABBAR’DAN ÖĞRENCİLERE OYUNCAKLI SABUN
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Temiz Eller Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında öğrencilere oyuncaklı sabun hediye etti.

Develi Belediyesi tarafından Develi merkezinde ve kırsal mahallelerindeki ilkokul ve anasınıfında eğitim öğretim gören 5 bine yakın öğrenciye temizlik alışkanlığı kazandırmaya katkı sağlamak amacıyla “Temiz Eller Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında hediyeler verildi.

Hediye paketi dağıtımını Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak yaptı. Projenin açılışında ziyaret edilen okulda öğrencilere seslenen Develi Kaymakamı Murat Duru, “Derslerinizin iyi olması için temizlik en önemli şartlardandır. İşte bunun için Belediye Başkanımız sizleri düşünerek elimizi yıkama alışkanlığını en iyi şekilde geliştirmemiz için böyle güzel bir proje ortaya koymuş ve sizlere sabun dağıtıyor, sabunun içerisinde de sizlere uygun oyuncaklar var. Elinizi yıkadıkça o sabun eriyor ve oyuncağı alıyorsunuz ama oyuncağı sökmeye çalışmayın sabun zaten bitecek o oyuncak çıkacak size. O yüzden Belediye Başkanımıza Mehmet amcanıza teşekkür ediyoruz ellerinizi sürekli yıkayın diyoruz” diye konuştu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, “Biz size bugün hediye getirdik. Şimdi sizlere oyuncaklı sabun dağıtacağız içinde yine sürpriz hediyeler de var ama bu sabunun bir özeliği de var. Bu sabunun içerisinde oyuncaklar da var sabun bittiği zaman siz o oyuncağa sahip olacaksınız. Her zaman evde kullanacaksınız bu bizim size hediyemiz ama bunu siz kullanacaksınız. Bu oyuncağa sahip olana kadarsa elinizi yıkamaya devam edeceksiniz, anlaştık mı?” dedi.

Konuşmaların ardından içinde Develi tanıtım broşürü, el yıkama broşürü, kalem, silgi, kalem açacak ve içerisinde oyuncak bulunan doğal sabun bulunan hediye paketleri öğrencilere dağıtıldı.

KIRSAL DA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Develi Belediyesinin kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Bakırdağı ve Ayşepınar Mahallelerindeki mezarlıkların çevre düzenlemesini tamamlayan ekipler ayrıca mezarlık içerisindeki yolları da kilit parke ile döşediler. Karacaören Mahallesinde Develi-Yahyalı anayoluna bağlayan yola soğuk asfalt serimi yapan ekiplerin yanı sıra Sindelhöyük Mahallesindeki 2500m2’lik yolun da parke çalışmaları devam ediyor. Satı ve Çukuryurt Mahallelerinde taziye yerlerinin yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler B. Künye Mahallesinde de yeni taziye yerinin yapım çalışmalarını başlattı. Kozluca Mahallesinde hayvanların su içtiği alanın çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayan ekipler aynı zamanda Yaylacık Mahallesinde de drenaj çalışmalarını sonlandırarak pınar gözünün temizliğini yaptılar.

CAMİ TEMİZLİĞİNE DEVAM

Develi Belediyesinin kamu kurum ve kuruluşların temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamındaki cami temizlikleri hız kesmeden devam ediyor.

Yapılan çalışmayla mahalle sakinlerinden ve cami cemaatlerinden büyük memnuniyet kazandıklarını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Ekiplerimiz bir yandan okullarımızın temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarını yürütürken bir yandan da camilerimizin temizliği ile ilgilenmektedirler. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla tertemiz bir Develi için ekiplerimiz yoğun tempo gayretlerini sürdürmektedirler. İnşallah belirlenen ajanda ile camilerimizdeki bu temizlik çalışmaları devam edecektir” açıklamalarında bulundu. Son olarak Çarşı Camiini temizleyen ekipler çalışmalarına diğer camilerden devam edecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV