banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

CAMİ TEMELİ ATILDI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yenilen bölgede Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever işbirliği ile inşa edilecek olan “H.Mustafa Satır- Bozgedik Camisinin” temeli düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

19 Ekim 2018 Cuma 09:50
Bu haber 730 kez okundu
CAMİ TEMELİ ATILDI
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yenilen bölgede Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever işbirliği ile inşa edilecek olan “H.Mustafa Satır- Bozgedik Camisinin”  temeli düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

Küçükali Mahallesinde inşa edilecek caminin temel atma törenine; İl Müftüsü yardımcısı Mehmet İzci,Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi Gençlik Kolları üyeleri ile muhtarlar, meclis üyeleri, belediye çalışanları ve semt halkı katıldı.

İl Müftüsü yardımcısı Mehmet İzci Başkan Büyükkılıç ve ekibine teşekkür ederek hem yeni camiler inşa eteğini, hem camileri onardığını, hem de eski camileri aslına uygun olarak onararak gelecek nesillere aktırıldığını bundan dolayı ibadethanelerin adeta koruyucu ve kollayıcı olduğunu söyledi.

Camiyi inşa eden hayır sahibi H. Mustafa Satır ise tüm katılımcılara teşekkür ederek, herkesin küçük, büyük meblağ demeden mali ölçülerde hayır sahibi olması ve bu mutluluğu tatması gerektiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak her hafta 2-3 açılış, temel atma gibi bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç ise, "Kayseri’nin neresine baksanız hangi okul, hangi ibadethane tesisi, üniversitelerimizin binalarında hep, bir hayırseverimizin ismini görüyoruz. Marka şehir Kayseri hayırseverler şehri olarak da anılmaktadır. Melikgazi Belediyesi olarak biz de özellikle eğitim alanında yaptığımız yatırımlar ile hayırsever belediyeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz. “H. Mustafa Satır- Bozgedik Camisi’nin” temel atma töreni için burada toplanmış bulunuyoruz. Ayrıca Küçükali Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yoğun bir planlı şehirleşme gerçekleşmektedir. Modern, sağlıklı ve çok katlı binalar yükselmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan açılış töreni sonrası katılımcılara lokma tatlısı ve dondurma  ikramında bulunuldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV