banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SUCUK HATIRLATMASI

CHP Liderine ödediği tazminatları hatırlattı

22 Haziran 2017 Perşembe 03:33
Bu haber 815 kez okundu
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SUCUK HATIRLATMASI
Haberici -->

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında söylediklerinin yalan olduğunu iddia etti. Cumhurbaşkanı, daha öncede söylediği yalanlardan dolayı CHP’ liderinin tazminat ödediği ve sucuk olarak halka dağıtıldığını söyledi.

Türkiye, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatlarla Kayseri’de tonlarca sucuk dağıtmasını günlerce konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaflarla buluşmasında Kılıçdaroğlu’nun kendisini hedef alan sözlerine Kayseri örneğiyle cevap verdi. Kılıçdaroğlu, CHP Grubunu Ankara’dan İstanbul’a yaptığı yürüyüş sırasında topladı. Kılıçdaroğlu Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yargıya talimat verdiğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun iddiasına esnaflarla yaptığı iftarda cevap vererek, “Senin yalan makinesi olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı. Millet seni çok iyi biliyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nu iddiasını ispat etmeye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce CHP Genel Başkanı’ndan kazandığı tazminatları hatırlatarak, Kayseri örneğini verdi. Erdoğan, “Kayseri’de eski Büyükşehir Belediye Başkanımız şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanımız, O da maşallah bunlardan bayağı tazminat aldı, bunları da Kayseri’de Sucuk olarak dağıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’lilerin dürüstü olmadıklarını belirterek, “Bunlar şu anda bu ülkede terör örgütüyle el ele, kol kola dolaşmıyor mu?  Bunlar PKK ile de HDP ile de el ele, kol kola, FETÖ ile de el ele, kol kola” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV