banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

DEAŞ’LILAR SORGUDA

Minibüsü Ebu Hüseyin kod isimli DEAŞ’lı terör örgütü O.K. kiralamış.

07 Temmuz 2017 Cuma 08:30
Bu haber 711 kez okundu
DEAŞ’LILAR SORGUDA
Haberici -->

Kayseri polisinin başarılı çalışması sonucunda CHP’nin başlattığı ve devam eden Adalet Yürüyüşü’ne yönelik saldırı düzenleyecekleri iddia edilen DEAŞ’lı teröristler Kayseri’ye getirildi. 4’ü Kayseri’de yakalanan teröristlerin sorgusuna başlandı. Yakalanan Ebu Hüseyin kod isimli DEAŞ terör örgütü üyesinin bir inşaat şirketin de çalıştığı öğrenildi. 

İl Emniyet müdürlüğüne gelen bir ihbar üzerine polis harekete geçti. Yapılan çalışmada Kocaeli ilinde iki kişi kiraladıkları 38 plakalı siyah renkte minibüs ile yakalandı. Yakalanan şahısların CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşüne saldıracakları iddia edildi. Özel hareket polislerinin katılımı ile yapılan operasyonda yakalanan iki DEAŞ terör örgütü mensubu Kayseri’ye getirildi. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorguya alındılar.

Kocaeli ilindeki operasyonla birlikte eş zamanlı Kayseri’de de gerçekleştirilen çalışmada, polis bu iki şahısla irtibatlı olduğu belirtilen ve daha öncede aynı terör örgütü üyesine üye olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı ifade edilen kişiyle birlikte 3 kişi alındı. Kocaeli ilinden getirilenlerle birlikte bu 4 kişide emniyette sorguya alındı. DEAŞ terör örgütü üyesi oldukları belirtilen şahıslarla ilgili polisin incelemeleri sürüyor.

Bir ihbar üzerine harekete geçen Kayseri polisi, DEAŞ terör örgütü üyelerinin Adalet yürüyüşüne yönelik saldırı yapacakları yönündeki ihbarı dikkate aldı. Hemen çalışmaya başlayan polis, gece araç kiralayarak yola çıkan Ebu Hüseyin kod isimli DEAŞ militanı O.K. (27) ile eşi A.K.’yı yakaladı. Yakalanan şahısların ifadesi alınmak üzere Kayseri’ye getirildi. Kayseri’de yapılan operasyonda da yakalanan şahıslarla birlikte emniyete sorgusuna başlanan DEAŞ’lıların minibüsü Kayseri’den kiraladıkları belirlendi.

Minibüsü şahsa 3 bin liraya kiraya verdiği ifade edilen şahısta polis tarafından emniyete götürülerek ifadesi alındı. Araç sahibi kişiyi tanımadığını ve gece gelerek sakin bir şekilde minibüsü kiraladığını ve İstanbul’dan misafirlerini karşılayacağını dile getirdiği belirtiliyor.

CHP’nin Adalet Yürüyüşüne 50 kilometrelik mesafede yakalanan terör örgütü mensuplarının verecekleri ifade doğrultusunda olayla ilgili soruşturmanın da genişlemesi bekleniyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV