banner167
27 Temmuz 2021 Salı

DEVELİ MEYDANI 15 TEMMUZ’DA DOLDU

Develiler 15 Temmuz şehitlerini andı

17 Temmuz 2017 Pazartesi 08:27
Bu haber 750 kez okundu
DEVELİ MEYDANI 15 TEMMUZ’DA DOLDU
Haberici -->

15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü nedeniyle Develi’de düzenlenen etkinliklere vatandaş büyük ilgi gösterdi. İlçe meydanına katılan vatandaşlar, buradaki etkinliklere eşlik etti.

FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe teşebbüsünün halkın iradesiyle geri püskürtülerek destanlaştırması dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü olarak resmi tatil ilan edilirken 11-16 Temmuz günleri arası da 15 Temmuz Haftası ilan edilerek yurt genelinde olduğu gibi Develide’ de birçok etkinlik düzenlendi.

Bir hafta boyunca farklı kurum ve kuruluşlarla 15 Temmuz Haftası etkinlikleri 15 Temmuz gününde Develi Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği programla devam etti. Saat 19.30’da Cumhuriyet Meydanından Elbiz Caddesine akabinde Alparslan Türkeş Caddesi ve Mustafa Dandik Caddesine sonrasında yine Cumhuriyet Meydanında tamamlanan Develililerin yoğun katıldığı “15 Temmuz Destanı Yürüyüşü” yapıldı. Sloganlar eşliğinde tamamlanan kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanındaki program saat 22.30’da yine genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle Cumhuriyet Meydanını dolduran Develililerin huzurunda yapıldı. Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, resmi kurumların yetkilileri, siyasi parti başkanları, oda temsilcileri, meclis üyeleri ve İstanbul’da yaşayan 15 Temmuz günü gazilikle şereflenmiş hemşerilerimizin de katıldığı program Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Köprüsünde milyonlara yaptığı konuşmanın dev ekranda dinlenilmesiyle başladı.

Çarşı Cami İmamı Fatih Arslan’ın Kuranı Kerim tilavetinde bulunduğu programda ilk sözü İlçemizin Emekli Müftüsü Mustafa Başaran yaptı.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, 15 Temmuz süresince tüm yurtta ve Develi’de yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirici bir konuşma yaptı. Ülke olarak ağır bedellerin ödendiğini ve bu süreçte Develinin de üzerine düşen sorumluluğu ziyadesiyle yerine getirdiğini belirten Başkan Cabbar, “Hemşerimiz Murat Kocatürk bu ahin kalkışma sırasında İstanbul’da şehit düşmüştür. Başkomutanımızın emriyle dik duran bu aziz millete tekrar Çanakkale Ruhu kazandırıp zafer ihsan eden Rabbime sonsuz ham ediyorum” dedi.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV