banner167
27 Temmuz 2021 Salı

DUVARLAR YIKILACAK

Başkan Memduh Büyükkılıç açıklama yaptı

14 Haziran 2017 Çarşamba 07:59
Bu haber 2763 kez okundu
DUVARLAR YIKILACAK
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi, turizm açısından önemli bir yere sahip olan ilçe genelinde özellikle bulvar ve çevre yolu üzerindeki bahçe, istinat ve avlu duvarları yıkacak. Belediye, bu duvarların yerine estetik görünümlü yeni duvarlar yapacak ve diğer görüntü kirliliği oluşturan bütün unsurları ortadan kaldıracak.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ana cadde, bulvar ve çevre yolu gibi güzergahlarda bulunan kamu ve özel bina ve yapılarda görsel kirliği gidermek için çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan, çalışmanı nedeninin kent estetiği olduğunu ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, yol güzergahlarında kamu ve özel mülkiyete ait taşınmazların avlu, bahçe ve istinat duvarlarında belli bir standart getirerek buna göre inşa edeceklerini belirtti. Çalışmalarda kent estetiğini önemsediklerini birçok yol kenarlarında konutlarda dış cephe kaplaması yaparak görsel kirlilikleri bertaraf ettiklerini kaydetti.

Bu kapsamda metruk bir binalar yıkılmakta, dış cepheleri kirlilik arz eden binalarda ise dış cephe düzenlemesi yapılacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Şehrimiz aynı zamanda bir turizm şehridir. Bu açıdan görsel kirliliğe izin vermiyoruz. Kent estetiğinde bir bütünlük sağlamak amacı ile yol güzergahlarında yer alan yapılarda dış cephe iyileştirmesi yapacağız. Bunun için Belediye Meclisimizden karar aldık.  Şu ana kadar 12 semtte görsel güzellik oluşturduk. Kayseri’ye ve Kayserililere yakışır bir çevre ve şehirleşmeyi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, binaların sadece dış cephe yenilenmesi gerçekleştirmekle  aynı zamanda ısı yalıtımı yaparak enerji tüketiminde tasarruf sağladıklarını sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV