banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNİYOR

Hergün bir mahallede etkinlik yapılıyor

13 Temmuz 2017 Perşembe 08:24
Bu haber 1089 kez okundu
EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNİYOR
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., “Spor A.Ş. Bizim Mahallede” adı altında mahalleleri spor ve oyun alanlarına dönüştürüyor. Etkinliğin sürdürüldüğü mahallede en çok çocuklar seviniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sancaktepe, Boztepe ve Hilal Mahallelerini kapsayan etkinlikte çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Çelik, başlangıçta ayda bir planlanan, daha sonra haftada bir olması düşünülen etkinliği büyük ilgiden dolayı artırdıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sancaktepe, Boztepe ve Hilal Mahallelerini kapsayan etkinliğe katıldı. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin her yerde faaliyet gösterdiğini belirten Başkan Çelik, gidilmeyen yer kalmaması için çalışıldığını söyledi. Çocuklara bugüne kadar görmedikleri spor aktivitelerini yapma imkanı sunduklarını dile getiren Başkan Çelik, “Çocuklarımız ve aileleri keyifli bir akşam geçiriyorlar. Çocuklarımızın neşesini gördükçe daha da şevkle çalışıyoruz. Spor A.Ş. ayda bir, haftada bir yapacağı programı daha sık gerçekleştiriyor” dedi.

Spor ve oyun alanlarını gezerek çocuklar ve aileleriyle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ayrıca çocuklara dondurma ve su dağıttı. Başkan Çelik, çocuklara “Derslerinize çok çalışacaksınız, sporu da ihmal etmeyeceksiniz” mesajı verdi.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., düzenlediği etkinlikle gidilen mahalledeki park alanlarından birisini spor ve oyun alanları ile donatıyor. Şişme basketbol, tırmanma duvarı, penaltı şov, waterball, engelleri bulunan parkurlar, balon futbolu ve okçuluk alanı gibi aktivitelerle sporu eğlenceyle birleştiren Spor A.Ş. gidilen mahallelerde büyük ilgi görüyor. “Spor A.Ş. Bizim Mahallemizde” etkinliği bu hafta 13 Temmuz Perşembe günü Ziya Gökalp Mahallesi’nde, 14 Temmuz Cuma günü ise Erkilet’te yapılacak.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV