banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

EVLİYALAR GÜNÜNDE 50 KAZAN PİLAV PİŞECEK

Programa katılanlara pilav ikram edilecek

06 Temmuz 2017 Perşembe 00:24
Bu haber 850 kez okundu
EVLİYALAR GÜNÜNDE 50 KAZAN PİLAV PİŞECEK
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi tarafından sürdürülen Evliyalar Günü etkinliği bu yılda devam edecek. Etkinlikte 50 kazan pilav pişecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Evliyalar Günü münasebeti ile düzenlenen törene bütün Kayserilileri davet ederek, vatandaşların hem piknik yapabileceklerini hem de kültürel bir şenliğe iştirak edebileceklerini söyledi.

Melikgazi Belediye organizasyonluğunda düzenlenecek olan Evliyalar Günü için bölge muhtarları ile koordineli bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Öncelikle davetliler ve bölge halkı ile birlikte evliyalar mezarlığı ziyaret edilerek dua edilecek. Bu ziyaret sonrası Mimarsinan Evliyalar Mevkiisi tören alanında hazırlanan 50 kazan etli pilav ve ayran etkinliğe katılan vatandaşlara ikram edilecek. Bu etkinlik ile hem geçmişimize sahip çıkarak gelecek kuşaklara kültürümüzü aktarmış oluyor, hem de bölge halkını bir araya getirerek kaynaşmasına, danışmasına ve dostlukların pekişmesine vesile oluyoruz” dedi.

Mimarsinan Evliyalar Mevkisi tören alanının oturma bankları, kamelyalar, seyyar tuvaletler yerleştirilerek daha işlevsel hale getirildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Evliyalar Günü ile bölge insanının bir araya geldiğini, beraberce bir gün geçirerek toplum dayanışması, paylaşması ve birliğine en iyi örneğin burada sergileneceğini kaydetti.

9 Temmuz 2017 Pazar günü saat 12.00’de başlayacak tören de 50 kazan etli pilav pişirileceğini ve ayran ile törene katılanlara ikram edileceği ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç Evliyalar Günü törenine bütün Kayserililerin davetli olduğunu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV