banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

KAPSAMLI DEĞİŞİM SİNYALİ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

03 Temmuz 2017 Pazartesi 09:05
Bu haber 1165 kez okundu
 KAPSAMLI DEĞİŞİM SİNYALİ VERİLDİ
Haberici -->

Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı açıklama da, geniş kapsamlı belde, ilçe ve il teşkilatlarında değişimin yaşanacağını açıkladı. Başarılı olanlarla yola devam edileceğini belirtti. Bu değişimin belediye başkanlarında da yaşanması beklenirken, Kayseri’deki belde, ilçe teşkilatlarıyla il teşkilatı ve belediye başkanlarında değişim olup olmayacağı merak konusu oldu.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı teşkilatlarda metal yorgunluğu emarelerinin görüldüğünü belirterek,  “Belde, ilçe ve il teşkilatlarımızda yorgunluk, atalet, çözülme işaretleri gördüğümüz arkadaşlarımızın daha dinamik, daha gayretli, daha üretken, daha vizyoner arkadaşlarımızla nöbet değişimi yapmalarını arzu ediyoruz” dedi.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar teşkilatlarda görev yapmış olanlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’nin en yaygın, en dinamik, en çalışkan teşkilatlarına sahip olması sayesinde bunca yıl ayakta kaldığını, başarılara imza attığını dile getirdi.

Genel Başkan Erdoğan, özellikle son 4 yıldır ardı ardına yaşanan hadiseler, seçimler ve halk oylaması sürecinde gayretleri, fedakârlıkları ve çalışmalarıyla partiyi diri tutan arkadaşların teşekkürü hak ettiklerini belirtti. Cumhurbaşkanı, sandık müşahitlerinden Merkez Yürütme Kuruluna kadar teşkilatların her kademesinde görev yapan herkesin, her türlü takdiri, her türlü tebriki ziyadesiyle hak ettiğini söyledi.

Bu sürecin etkisiyle bazı teşkilatlarda metal yorgunluğu emarelerinin görüldüğünü de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu; “Olağanüstü Büyük Kongremizle birlikte başlayan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, bunun yanında Merkez Yürütme Kurulu toplantılarımızda olgunlaştırdığımız, bugün burada sizlerle birlikte daha da detaylandıracağımız bir çalışmamız var. Belde, ilçe ve il teşkilatlarımızda yorgunluk, atalet, çözülme işaretleri gördüğümüz arkadaşlarımızın daha dinamik, daha gayretli, daha üretken, daha vizyoner arkadaşlarımızla nöbet değişimi yapmalarını arzu ediyoruz. Başarılı teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız elbette görevlerine devam edeceklerdir. Ama genel olarak teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişimin şart olduğunu sanıyorum sizler de kabul edeceksiniz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bu açıklamaların ardından Kayseri’de parti teşkilatları ile belediye başkanları noktasında nasıl etkileneceği merak konusu oldu. Yapılan bazı yorumlarda teşkilatlarda ciddi bir değişimin yapılacağı ve bu değişimle birlikte daha çok gençlere yer verileceği ifade ediliyor. Bu değişimin önümüzdeki dönemlerde belediye başkanlarının değişimi noktasında da olması bekleniyor.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV